• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2205
  • Dodano: 2024-02-02 / 11:20
  • Komentarzy: 1

  Odkręcił butlę z gazem i groził, że siebie oraz wszystkich wokoło wysadzi w powietrze

  (Fot. Archiwum)

  Policjanci rozpoczynając służbę nigdy nie wiedzą, co przyniesie czas i do jakich interwencji zostaną wezwani. Nierzadko narażają własne życie. Sierż. szt. Łukasza Marczyka i st. post. Angelikę Rotcher wezwała na pomoc mieszkanka domu jednorodzinnego. Jej ojciec zabarykadował się w jednym z pokoi. Odkręcił 11-kilogramową butlę z gazem i groził, że siebie oraz wszystkich wokoło wysadzi w powietrze. Policjanci w porę obezwładnili mężczyznę, zakręcili ulatniający się z butli gaz i przewietrzyli cały dom. W efekcie nikomu nic się nie stało.

  W środę, 31 stycznia 2024 roku, tuż przed północą, dyżurny głubczyckiej Policji otrzymał zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. Na domiar złego groził on wysadzeniem w powietrze siebie i posesji. 60-latek wykrzykiwał, że przy użyciu 11-kilogramowej butli gazowej wysadzi cały dom. Desperat odkręcił już butlę gazową. Sytuacja zrobiła się naprawdę niebezpieczna.

  Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. W jednym z pomieszczeń zauważyli wskazanego w zgłoszeniu mężczyznę, którego natychmiast obezwładnili. W kolejnym była odkręcona już butla z gazem. Policjanci zdążyli zakręcić ją na czas. Pootwierali również okna, by jak najszybciej przewietrzyć dom.

  Przybyły na miejsce zespół pogotowia zadecydował o przewiezieniu 60-latka do szpitala. W tej sytuacji na szczęście nikomu nic się nie stało. Mężczyzna otrzymał niezbędną pomoc, a do eksplozji lub zatrucia gazem nie doszło. Szybka i zdecydowana reakcja mundurowych mogła zapobiec tragedii.
  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-02-06 18:08:14 [89.64.49.*] id:1669713  
  Samiec: Napisał postów [245], status [starszy wyjadacz] Reputacja
  Może lepiej go sprzedać na części ? Rodzina zostanie zaopatrzona finansowo a swiat odetchnie.

  Nick:
  Treść: