• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1874
  • Dodano: 2024-01-25 / 14:03
  • Komentarzy: 0

  Nietrzeźwy kierowca zatrzymany, dzięki wzorowej reakcji świadka

  (Fot. KPP Brzeg)

  Komendant Powiatowy Policji w Brzegu insp. Zbigniew Stanowski podziękował za godną naśladowania postawę mieszkańcowi Gminy Skarbimierz, który uniemożliwił dalszą jazdę samochodem nietrzeźwemu kierowcy. Badanie alkomatem wykazało, że 25-letni kierujący prowadził pojazd, mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Dzięki wzorowej reakcji świadka nie doszło do tragedii.

  21 stycznia br. dyżurny brzeskiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu kierowcy, który w Brzegu na ul. Piastowskiej kierował samochodem osobowym znajdując się pod wpływem alkoholu. Na miejsce niezwłocznie pojechali policjanci wydziału ruchu drogowego. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem jechał całą szerokością jezdni, a następnie wjechał w podwórko. Świadkowie zauważyli niebezpieczne manewry kierującego, a następnie ujęli mężczyznę, który próbował jeszcze pieszo uciec z miejsca, gdzie zostawił samochód.

  Nietrzeźwym kierowcą okazał się 25-letni mieszkaniec Brzegu. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

  Komendant Powiatowy Policji w Brzegu insp. Zbigniew Stanowski postanowił osobiście podziękować mieszkańcowi powiatu brzeskiego, który nie był obojętny na zachowanie 25-latka, stwarzające tak duże zagrożenie na drodze. Dzisiaj, w Urzędzie Gminy Skarbimierz, szef brzeskiej komendy wręczył zgłaszającemu mężczyźnie list gratulacyjny, dziękując za odwagę i za godną naśladowania postawę. Dzięki odpowiedniej i szybkiej reakcji świadków nie doszło do żadnej tragedii na drodze. Wyrazy uznania przekazał również Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu podkom. Andrzej Grabny, Kierownik Posterunku Policji w Skarbimierzu Osiedle asp. szt. Michał Kleszcz oraz Wójt Gminy Skarbimierz Pan Andrzej Pulit .

  Pamiętajmy, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji. Nie bądźmy obojętni na to, co dzieje się w naszej okolicy.

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".