• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 6426
  • Dodano: 2024-01-22 / 08:00
  • Komentarzy: 1

  Idealne warunki do morsowania. Piękne słońce i mróz!

  Słoneczna niedziela przyciągnęła na Kąpielisko Bolko wielu entuzjastów zimowego pływania. Jak zgodnie przyznają morsujący - warunki niemal idealne do tradycyjnego zanurzenia w zimnej wodzie.


  Początkujący, dopiero zaczynający przygodę z morsowaniem wchodzą do wody na kilkadziesiąt sekund, czasem dwie minuty. Zaprawieni w "boju" spędzają w zimnej otulinie kąpieliska nawet kilkanaście minut. Wszystkiemu przyglądają się spacerowicze w puchowych kurtkach.

  To zjawisko już popularne w niedzielne przedpołudnie, kiedy wody Kąpieliska Bolko przejmuje grupa Morsy Opole.

  Obserwując korzystne efekty morsowania i jego pozytywny wpływ na zdrowie, można by przypuszczać, że byłaby to dobra praktyka dla każdego. W większości przypadków to prawda, jednak istnieją pewne wyjątki, takie jak osoby z chorobami serca i układu krążenia, cierpiący na nadciśnienie, boreliozę czy epilepsję. Jeśli ktoś zmaga się z którąś z wymienionych lub inną poważną chorobą, zaleca się konsultację z lekarzem przed rozpoczęciem morsowania. Nie chodzi tylko o potencjalne wykluczenie tej praktyki, ale także o ustalenie, czy w danym przypadku zimne kąpiele są bezpieczne i zgodne z aktualnym stanem zdrowia.

  W przypadku osłabionej odporności morsowanie stanowi skuteczną metodę wzmocnienia układu immunologicznego, co przekłada się na rzadsze występowanie chorób, a czasem nawet ich całkowite uniknięcie. Należy jednak unikać morsowania, gdy występuje katar, przeziębienie lub grypa. Dlatego też, jeśli już borykacie się z infekcją, zaleca się oczekiwanie na pełny powrót do zdrowia przed podjęciem decyzji o pierwszym morsowaniu. Taki podejście nie tylko będzie świadomym krokiem w kierunku poprawy zdrowia, lecz także otworzy drzwi do fascynującej przygody.

  Zdjęcie (1/41)

  (Fot. Darek)

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-01-22 08:27:37 [62.87.183.*] id:1669197  
  Krzycho: Napisał postów [4889], status [VIP] Reputacja
  Zimno mi od samego patrzenia :)

  Nick:
  Treść: