• Wyświetleń: 752
    • Dodano: 2024-01-14 / 08:25

Koniec pięknej serii Weegree!

Pogromcą opolan został Fulimpex Starogard Gdański.

Dziewięć wygranych z rzędu i koniec! Koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej zakończyli swoją serię zwycięstw przegraną we własnej hali 76:88.

Mecz od początku stał na dobrym poziomie pod względem emocji, ale niekoniecznie w aspekcie sportowym. Obie drużyny nie były dostatecznie skuteczne, a szczególnie gospodarze, których ogólnie w całym meczu skuteczność za dwa wynosiła 12/34, a za trzy - 11/28. Na domiar złego, w siódmej minucie z parkietu z powodu kontuzji musiał zejść Kareem Reid, który w ostatnim czasie był jednym z kluczowych zawodników. W połowie spotkania przyjezdni prowadzili 42:39 i wydawało się, że jest to strata do odrobienia przez akademików.

Niestety, błędy w kluczowych momentach nie pozwoliły na udaną pogoń opolan. Fulimpex wykorzystywał spokojnie swoje okazje, mimo słabszych fragmentów gry i ostatecznie to on wyjechał z Opola z kompletem punktów.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Fulimpex Starogard Gdański 76:88 (25:28, 14:14, 22:28, 15:18)