• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2961
  • Dodano: 2024-01-10 / 08:18
  • Komentarzy: 0

  Policjanci z Kluczborka wyjaśniają okoliczności wypadku w Trzebiszynie

  (Fot. KP PSP w Kluczborku)

  Policjanci z Kluczborka razem z prokuraturą wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Trzebiszynie . Tam kierujący busem 39-latek, z nieustalonej przyczyny na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia śmierć poniosły 2 osoby. Ciężko ranny został również pasażer, który śmigłowcem został przetransportowany do szpitala.

  8 stycznia, około godziny 16:50 na drodze krajowej 45 w rejonie miejscowości Trzebiszyn doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierowca busa na łuku drogi z nieznanych jak na razie przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu a następnie do rowu gdzie przodem samochodu uderzył w drzewo. Samochodem podróżowało trzech mężczyzn. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń ciała w wypadku zginął 39-letni kierowca, oraz 58-letni pasażer, natomiast trzeci z podróżnych 50-letni mężczyzna z obrażeniami ciała śmigłowcem przetransportowany został do szpitala

  Na odcinku drogi, na którym doszło do wypadku, pracował prokurator oraz policjanci z ruchu drogowego i grupy dochodzeniowo-śledczej. Policjanci wykonali oględziny miejsca, zabezpieczyli ślady i dowody oraz przesłuchali świadków zdarzenia. Pod nadzorem prokuratury wyjaśniamy teraz szczegółowo okoliczności tego tragicznego wypadku.

  Do późnych godzin wieczornych droga Opole-Kluczbork była całkowicie zablokowana, na ten czas wyznaczone zostały objazdy.

  Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych - od decyzji, które podejmujemy.

  Pogoda ostatnimi czasy jest zmienna, dlatego apelujemy do kierowców o ostrożność. Długo utrzymujący się zmrok, słaba widoczność czy śliska nierzadko oblodzona nawierzchnia nie ułatwiają drogi kierującym.

  Należy jeździć bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków - natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Warto też zwiększyć odstęp pomiędzy pojazdami. Chwila nieuwagi może kosztować zdrowie, a nawet życie. Sprawdzajmy również stan techniczny swoich pojazdów przed podróżą.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".