• Wyświetleń: 664
    • Dodano: 2024-01-08 / 08:36

Weegree AZS Politechnika Opolska nie pokonane od dwóch miesięcy!

Swoją serie opolanie przedłużyli swoją serię bez porażek w Katowicach

Rundę rewanżową w Bank Pekao 1-ej Lidze Mężczyzn czas zacząć! W pierwszym spotkaniu sezonu 2023/2024 koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej pokonali AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 88:81 i w rewanżu chcieli z pewnością powtórzyć osiągnięcie.

Jednak nie spodziewał się nikt łatwego spotkania - i tak było w pierwszej kwarcie. Obie drużyny naprzemiennie prowadziły - ostatecznie po pierwszych dziesięciu minutach prowadzili gospodarze różnicą trzech punktów (25:22). W drugiej części przyjezdni prowadzili tylko raz - po trafieniu Dominika Rutkowskiego za trzy (29:31), jednak miejscowi odpowiedzieli szybko siedmioma punktami z rzędu, a do przerwy wygrywali 43:41.

Gospodarze przez całą trzecią kwartę prowadzili - ale nie potrafili odskoczyć na więcej niż dziesięć punktów, co jak się potem okazało - okazało się przekleństwem. Bo mimo prowadzenia w 35 minucie 77:68, to jednak Weegree na koniec cieszyło się z wygranej. Właśnie ostatnie pięć minut było kluczowe dla losów spotkania - a rezultat ustalił MVP grudnia - Jakub Kobel, z rzutów osobistych.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice - Weegree AZS Politechnika Opolska 82:85 (25:22, 18:19, 20:18,10:26)