• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 5016
  • Dodano: 2024-01-06 / 23:00
  • Komentarzy: 1

  Pożar samochodu na autostradzie A4

  Służby mają pełne ręce pracy. Strażacy apelują do kierowców o sprawdzanie stanu technicznego pojazdu, którym udajemy się w podróż.


  5 stycznia przed godziną 20:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu typu bus na A4 (MOP Wysoka) kierunek na Wrocław.

  Dyżurny na miejsce zdarzenia zadysponował dwa zastępy z JRG w Strzelcach Opolskich oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysokiej.


  Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy potwierdzili pożar przestrzeni osobowej oraz częściowo bagażowej. Pojazdem podróżował tyko kierowca, który nie wymagał pomocy medycznej.

  Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań gaśniczych oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu na palący się samochód, aż do całkowitego ugaszenia,

  Ponadto strażacy wydobyli butlę turystyczną propan - butan (3kg) z części ładunkowej pojazdu (brak oznak uszkodzenia, nadpalenia), a następnie działania służb polegały na sprawdzeniu samochodu kamerą termowizyjną, w celu wyeliminowaniu ewentualnych zarzewi ognia.

  - Apelujemy do kierowców, aby zachowali ostrożność w trakcie jazdy. Prosimy również o zwrócenie uwagi na stan techniczny pojazdów przed rozpoczęciem podróży.

  - Apelujemy również do kierowców, aby w sytuacji jazdy i postoju w korku utworzyli korytarz życia, którym służby ratownicze sprawnie dotrą do miejsca zdarzenia, gdzie potrzebna jest natychmiastowa pomoc. Pamiętajmy w ratowaniu życia i zdrowia poszkodowanych liczy się każda sekunda - apelują służby.

  Zdjęcie (1/3)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  ,
  reklama

  Powiązane materiały

  Polub nas!

  Chmura tagów

  Ogłoszenia