• Wyświetleń: 977
    • Dodano: 2023-12-31 / 12:57

Szalona wygrana Weegree!

Opolanie pokonali wałbrzyskiego Górnika po dogrywce

Wrócili po świętach i dalej szokują! Koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej pokonali po dogrywce Górnik Zamek Książ Wałbrzych 90:85 - po dogrywce, ale na wyjeździe

Spotkanie w ramach siedemnastej kolejki Bank Pekao SA 1-eh Ligi Mężczyzn lepiej zaczęło się dla przyjezdnych. Szybko wyszli na prowadzenie (6:0) i trzymali przewagę przez całe premierowe 10 minut a ostatecznie wygrali 21:17-stu. W drugiej partii po raz pierwszy opolanie mieli przewagę aż 10 punktów (27:37), choć tuż przed przerwą wałbrzyszanie zdołali zdobyć cztery punkty z rzędu, zmniejszając straty.

Po zmianie stron zaczęły się pierwsze kłopoty opolan - od stanu 42:46, gospodarze zdobyli sześć punktów z rzędu i wyszli na prowadzenie - na szczęście na chwilę i przed ostatnimi dziesięcioma minutami Weegree prowadziło 64:57. Jednak tej przewagi przyjezdni nie utrzymali - prowadząc 68:72 znów mieli przestój (74:72). Minutę przed końcem trafił za trzy Dominik Rutkowski i wydawało się, że nic nie zagrozi już opolanom. Jednak 23 sekundy do zakończenia meczu i był remis - "trójką odpowiedział Francis Han, dla którego było to ... Jedyne trafienie w tym spotkaniu. Ale decydujące o dogrywce. Tam już opolanie nie pozostawili złudzeń i zwyciężyli różnicą pięciu oczek - i kończą ten rok na czwartym miejscu.

Górnik Zamek Książ Wałbrzych - Weegree AZS Politechnika Opolska 85:90 pd., 78:78 (17:21, 14:16, 26:27, 21:14, d. 7:12).