• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1721
  • Dodano: 2023-12-21 / 17:47
  • Komentarzy: 1

  Na Choince Życzeń zostało kilkanaście marzeń. Pomóżmy im przeżyć radosne święta

  (Fot. Dżacheć)

  Po raz kolejny przyjrzeliśmy się stojącej na Krakowskiej choince. To specjalna choinka, na której osoby potrzebujące wieszają swoje życzenia. Do świąt coraz bliżej, a na zielonych gałązkach moknie kilka niespełnionych marzeń seniorów i dzieci.


  Wystarczy zerwać kartkę, poinformować pracowników Baru Mlecznego Starówka lub Hurtowni Zabawek BEZET i skompletować umieszczone na niej rzeczy, a następnie taki prezent przynieść do Starówki, czyli obok choinki. Ważne, żeby był opisany imieniem i pierwszą literą nazwiska, żeby paczki trafiły do swoich adresatów. Te informacje znajdują się w listach - na Choince Życzeń. Osoby potrzebujące mogą zapisać życzenia na kolorowych ozdobach choinkowych.

  - Życzenia i marzenia, które nasi przyjaciele wypisali w swoich listach, są bardzo niewygórowane. Marzą często, by sami mogli sobie wybrać prezent i celebrować te chwile wspólnym wyjazdem na zakupy z wychowawcą. Wiele z tych osób nie dostało żadnego prezentu od bardzo dawna. Bardzo prosimy o pomoc w dotarciu do potrzebujących osób. Choinka została sprezentowana i przywieziona przez firmę Choinki Krzysztof Kessler, a miejsca użyczył Bar Mleczny Starówka - pisze Fundacja Kwitnące Talenty.

  Marzenia ze specjalnych "bombek" zebrała opolska Talentownia. Wiele z nich jest naprawdę symbolicznych:

  - Pani Maria już nie jest w stanie zrobić sama kutii. To jej marzenie, by poczuć smak dzieciństwa.
  - Julia S. lat 11 marzy o piłce i ochraniaczach do siatkówki oraz o kozakach numer 36.
  - Pani Justyna potrzebuje buty zimowe - skórzane kozaki o rozmiarze 40 oraz kurtkę zimową xl - każdą byle nie czarną oraz kosmetyki.
  - Kinga (13 lat), która kocha kotki napisała list do Mikołaja. Pisze: "W tym roku byłam grzeczna, pracowita i ciągle się uczyła na jakieś sprawdziany i kartkówki. Chcę bon do sklepu ze sprzętem elektronicznym, bo chce zamienić go na zegarek nowoczesny, myszkę do laptopa i szczoteczkę do zębów elektryczną i słuchawki.
  - Justyna lat 12 chce, by było jej cieplej, dlatego marzy o kozakach numer 36 oraz spodnie lub zimową kurtkę o rozmiarze 152 lub 32.
  - Czternastoletni Marek chce dostać bon płatniczy, by mógł sobie kupić perfumy lacoste.
  - Nikola mająca lat 8 marzy o bonie do drogerii, by mogła sobie wybrać sama perfumy, szminkę do ust i branzoletkę na rękę.
  - Ola lat 17 pragnie dostać słuchawki, ale woli sobie je sama wybrać dlatego prosi o bon do sklepu ze sprzętem elektronicznym.
  - Ośmioletni Ryszard ma mocne marzenie. Pragnie wrócić do domu. A na osłodę tego, że jego marzenie nie może się zmaterializować prosi o bon do sklepu ze sprzętem elektronicznym.
  - Szymon lat 12 zwraca się do Pana Mikołaja z prośbą - potrzebuje nowej myszki, by uczyć się na sprawdziany. Taką wyjątkową i kolorową myszkę, którą sam sobie chce wybrać w sklepie, dlatego prosi o bon do jednego z nich.
  - Dziesięcioletnia Weronika była w tym roku wyjątkowo grzeczna, dlatego chce dostać bon do Pepco.
  - Wiktoria lat 17 byłaby bardzo wdzięczna gdyby Mikołaj przyniósł jej bon do drogerii. Zamieni go na kosmetyki.
  - Arek lat 16 pragnie bon do Croopa, by wymienić go na wymarzone ciuchy.
  - Jedenastoletnia Julia pragnie bon do sklepu ze sprzętem elektronicznym by sama mogła sobie wybrać podarunek.
  - Trzynastoletnia Angelika marzy o opasce sportowej (zegarek), prostownicę i słuchawki bezprzewodowe, dlatego pragnie dostać bon do sklepu ze sprzętem elektronicznym.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-12-22 09:41:09 [5.173.23.*] id:1668239  
  [moderacja]: Napisał postów [3335], status [Szycha] Reputacja
  [moderacja]
  [-5]

  Nick:
  Treść: