• Wyświetleń: 2069
    • Dodano: 2023-12-17 / 11:21

Odra przegrywa ostatni swój mecz w 2023 roku

Rywalizacja z Resovią pechowo się ułożyła dla opolan.

Nie takiego zakończenia roku chcieli kibice Odry Opole. W Rzeszowie piłkarze Adama Noconia przegrali z miejscową Resovią 0:1 i przerwy zimowej nie spędzą raczej na miejscu w pierwszej trójce Fortuna 1-ej Ligi.

W pierwszym meczu tych ekip Odra wygrała pewnie 3:0 i patrząc na sytuację w tabeli - nikt nie wyobrażał sobie innego scenariusza w rewanżu. I to właśnie ona tworzyła sobie groźniejsze sytuację, ale nie potrafiła pokonać bramkarza rywali Branislava Pindrocha. I nadeszła 42 minuta. Wtedy to za faul z boiska został wyrzucony Jakub Szrek i przez całą drugą połowę opolanie grali w osłabieniu.

I to całkowicie sparaliżowało ofensywę przyjezdnych. W drugiej połowie ci nie oddali żadnego strzału - choć można powiedzieć, że gola strzelili, ale do własnej siatki. Uderzenie oddał Marcin Urynowicz, lecz niefortunnie interweniował Piotr Żemło i tak padło jedyne trafienie w tym meczu.

Resovia Rzeszów - Odra Opole 1:0