• Wyświetleń: 1008
    • Dodano: 2023-12-13 / 08:14

Pewna wygrana UNI Opole!

Opolanki rozbiły swoje rywalki w trzech setach.

Takie Wilczyce kibice chcą oglądać! Uni Opole wygrało z Grupą Azoty Akademią Tarnów 3:0 w ramach jedenastej kolejce Tauron Ligi.

To było znakomite spotkanie w wykonaniu siatkarek Nicoli Vettoriego - chociaż na początku pierwszego seta stało się to, co zbyt często się przytrafia UNI, czyli strata wysokiej przewagi (z 6:2 na 8:8), ale w tym przypadku momentalnie odzyskały kontrolę i do szesnastu wygrały tę partię.

W kolejnej nie było tak różowo - przynajmniej do trochę ponad połowy tego seta. Do stanu 17:15 dla Tarnowianek wydawało się, że to przyjezdne wyrównają rezultat meczu. I wtedy miejscowe pokazały prawdziwy siatkarski pazur, gdyż pozwoliły zdobyć rywalkom od tego momentu jedynie punkt, przy swoich aż dziesięciu i było już 2:0.

Trzecia odsłona meczu to już prawdziwy koncert gry opolanek. Od stanu 3:3 wygrywały 6:3, następnie 10:5 i gdy już zbliżało się małe załamanie rezultatu (10:8), to ponownie gospodarze się "odpalili" i nagle zrobiło się dziewięć punktów przewagi (17:8) a nawet przewaga osiągała dwucyfrowe liczby (23:11), ale ostatecznie zakończyło się tak jak w pierwszej partii - do szesnastu.

UNI Opole - Grupa Azoty Akademia Tarnów 3:0 (25:16, 25:18, 25:16)

MVP: Julia Bińczycka

2023-12-13 16:44:38 [188.146.111.*] id:1667929
    neon: Napisał postów [2696], status [Szycha] Reputacja
    Odsłony są w teatrze,sety są w siatkówce.