• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1048
  • Dodano: 2023-11-20 / 13:05
  • Komentarzy: 0

  1500 zł, 13 punktów, zatrzymane prawo jazdy, to bilans przekroczenia prędkości przez 36-latka

  (Fot. Archiwum)

  Ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym to stanowczo za szybko. Pojazd rozpędzony do takiej prędkości stanowi poważne zagrożenie. Policjanci z Opola zatrzymali 36-latka, który jechał swoim peugeotem 102 km/h przy dopuszczalnej "50". Kierowcy zostały zatrzymane uprawnienia. Został on również ukarany wysokim mandatem i 13 punktami karnymi.

  Jednym z priorytetowych działań policjantów jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kontrola prędkości, stanu trzeźwości czy sprawdzanie uprawnień kierujących to tylko niektóre z aspektów policyjnej pracy. Funkcjonariusze w codziennej służbie niejednokrotnie są świadkami nieodpowiedzialnych zachowań kierowców i łamania przez nich przepisów.

  W ostatni wtorek, w Krasiejowie policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrole prędkości. Tego dnia około godziny 8:30 zmierzyli prędkość kierowcy peugeota. Pomiar wykazał prędkość 102 km/h, gdzie było ograniczenie do 50 km/h wprost wynikające ze znaków i obszaru zabudowanego.

  Zatrzymanym do kontroli kierującym okazał się 36-latek. W związku z popełnionym przez niego wykroczeniem policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1 500 złotych oraz 13 punktów karnych. Zostało mu także zatrzymane uprawnienia do kierowania.

  Przypominamy, nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków na naszych drogach. Każdego dnia z tego powodu dochodzi do niebezpiecznych i groźnych zdarzeń. Stosując się do ograniczeń prędkości i przepisów wspólnie możemy zadbać o nasze bezpieczeństwo.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".