• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 883
  • Dodano: 2023-11-20 / 20:18
  • Komentarzy: 0

  Szlachetna Paczka otworzyła bazę potrzebujących rodzin!

  (Fot. Archiwum)

  Blisko 170 wolontariuszy w 21 rejonach przez ostatnie tygodnie odwiedzało potrzebujące rodziny w naszym regionie. Punktualnie o 8.00 w sobotę 18 listopada na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl została uruchomiona internetowa baza rodzin z opisem konkretnych historii.

  Na Opolszczyźnie włączonych do projektu jest 135 rodzin, ale w związku z tym, że jeszcze trwają spotkania z rodzinami, baza będzie jeszcze uzupełniana. Każdy, kto chce zostać darczyńcą może wejść na Stronę - Szlachetna Paczka
  i wybrać jakiej rodzinie chce przygotować pomoc. Średnio w pomoc dla jednej rodziny angażuje się nawet 30 osób.

  Hasło tegorocznej kampanii to "Razem stać na dobro". Wiemy, że wszyscy zmagają się ze skutkami inflacji wysokimi cenami, dlatego warto w pomoc angażować znajomych, przyjaciół czy współpracowników. Zadaniem darczyńcy jest spełnienie 3 głównych, ale oczywiście zależy nam by jak najwięcej tych wpisanych na liście zostało zrealizowanych.

  Darczyńcy mają teraz 4 tygodnie na przygotowanie darów, te zostaną przekazane potrzebującym podczas tzw. "Weekendu Cudów", czyli 16 i 17 grudnia.

  Najczęstsze potrzeby rodzin to żywność, środki czystości, odzież czy buty zimowe. Wśród potrzebujących rodzin wiele zgłoszeń dotyczyło seniorów, samotnych matek, którym nie poszczęściło się w życiu czy osób niepełnosprawnych.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".