• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1780
  • Dodano: 2023-11-17 / 15:09
  • Komentarzy: 2

  Pijana 42-latka zatrzymana dzięki reakcji świadka

  (Fot. Archiwum)

  Coraz częściej społeczeństwo nie pozostaje obojętne i reaguje na przypadki jazdy na "podwójnym gazie". Efektem społecznej reakcji jest obywatelskie ujęcie nietrzeźwej kobiety, która kierowała samochodem. Jak ustalili policjanci, fordem kierowała 42-latka, która miała w organizmie ponad 2,5 promila. Teraz grozi jej kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami. Policjanci doceniają postawę obywatelską mieszkańca Krapkowic.

  Do zdarzenia doszło we wtorek (14 listopada), przed godziną 9:00. Oficer dyżurny krapkowickiej komendy odebrał telefon z informacją, że na parkingu jednego z krapkowickich dyskontów mężczyzna uniemożliwia wyjazd kobiecie, która w jego ocenie jest nietrzeźwa. Na miejsce natychmiast skierowany został policyjny patrol.

  Z relacji zgłaszającego wynikało, że jadąc od stacji paliw w kierunku miasta zauważył osobowego forda, którego kierująca jedzie slalomem i najeżdża na krawężniki. Mężczyzna zatrzymał pojazd i odebrał kobiecie kluczyki oczekując na przyjazd patrolu policji.

  Badanie stanu trzeźwości 42-latki potwierdziło podejrzenia mieszkańca Krapkowic. Kobieta w wydychanym powietrzu miała ponad 2,5 promila. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy, a za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

  Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkańca Krapkowic, który przyczynił się do ujęcia pijanego kierowcy. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu może uratować czyjeś życie!
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-11-17 23:47:29 [178.37.135.*] id:1667175  
  Henryk: Napisał postów [610], status [rozpisany/na] Reputacja
  to nie odosobniony przypadek

  Nick:
  Treść:
  2023-11-17 20:30:09 [31.60.80.*] id:1667167  
  JutroalboWcale: Napisała postów [510], status [starszy pismak] Reputacja
  Czyli prezes miał rację,że kobiety dają w szyje.

  Nick:
  Treść: