• Wyświetleń: 625
    • Dodano: 2023-11-11 / 23:21

Piąta porażka w tym sezonie Weegree AZS-u Politechnika Opolska

Tym razem opolanie przegrali w stolicy różnicą dwunastu punktów.

Do małej niespodzianki doszło w Warszawie. Miejscowa Polonia wygrała z koszykarzami Roberta Skibniewskiego 83:71.

Wyjazdy to bolączka opolan nie od tego sezonu. Do tej pory w kampanii 2023/2024, Weegree wygrało tylko jeden mecz w roli gościa - 88:68 z AZS-em AGH Kraków. I w stolicy od początku nie układało sie po myśli przyjezdnych - po pierwszych dziesięciu minutach Polonia wygrywała różnicą sześciu punktów (19:13), a w przerwie opolanie przegrywali 36:43.

Po raz pierwszy Weegree wyszło na prowadzenie w trzeciej kwarcie, gdzie zdobyli na otwarcie aż osiem punktów z rzędu. Po takim ciosie niestety szybko otrząsnęli się Poloniści, którzy przed ostatnią częścią prowadzili 65:57. Tej straty już opolanie nie byli w stanie odrobić. Ostatecznie komplet punktów został we Warszawie, wygrywając dwunastoma oczkami.

Polonia Warszawa - Weegree AZS Politechnika Opolska 83:71 (19:13, 24:23, 22:21, 18:14)