• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1269
  • Dodano: 2023-11-06 / 14:25
  • Komentarzy: 1

  63-latka wyszła z DPS.... została odnaleziona przez policjantów z Czech w miejscowości Opawa

  (Fot. KPP Głubczyce)

  Ponad miesiąc temu głubczyccy policjanci brali udział w międzynarodowych ćwiczeniach sztabowych dotyczących szybkiego odnajdywania osób zaginionych. Długo nie trzeba było czekać aż współpraca przyniesie pozytywne efekty. Dyżurny Komendy Policji w Głubczycach 1 listopada otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 63 letniej mieszkanki Domu Pomocy Społecznej. Dzięki współpracy Polskich i Czeskich Policjantów zaginiona została szybko odnaleziona.

  Ponad miesiąc temu głubczyccy policjanci brali udział w międzynarodowych ćwiczeniach sztabowych, które miały na celu podniesienie skuteczności reagowania służb na transgraniczne zdarzenia dotyczące szybkiego odnajdywania osób zaginionych. Były one okazją do sprawdzenia współpracy i współdziałania Policji z Polski i Czech.

  Długo nie trzeba było czekać aż współpraca przyniesie pozytywne efekty.

  Dyżurny Komendy Policji w Głubczycach otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 63 letniej mieszkanki Domu Pomocy Społecznej. Kobieta w środowe popołudnie 1 listopada samowolnie opuściła placówkę, oddalając się w nieznanym kierunku.

  Natychmiast podjęto decyzję o wszczęciu poszukiwań. Z ustaleń policjantów pracujących nad zaginięciem kobiety ustalono, że mogła udać się w kierunku Republiki Czeskiej.

  Już po kilku godzinach 63-latka została odnaleziona przez policjantów z Czech w miejscowości Opawa. Kobieta była cała i zdrowa została przewieziona na przejście graniczne gdzie odebrali ją głubczyccy funkcjonariusze, którzy odwieźli kobietę do Domu Pomocy Społecznej.

  Dzięki współpracy Polskich i Czeskich Policjantów zaginiona została szybko odnaleziona.
  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-11-06 17:42:16 [83.238.145.*] id:1666741  
  Henryk: Napisał postów [598], status [rozpisany/na] Reputacja
  nie dali kobiecie pospacerować

  Nick:
  Treść: