• Wyświetleń: 1119
    • Dodano: 2023-10-23 / 08:55

Dominik Rutkowski bohaterem Weegree AZS-u Politechnika Opolska

Decydujący rzut padł trzy dziesiąte sekundy przed końcem meczu

Co za niewiarygodne emocje w hali Politechniki Opolskiej! Koszykarze Weegree AZS-u Politechnika Opolska wygrali z Enea Abramczyk Astorią Bydgoszcz 82:79.

Pierwsza część gry w wykonaniu koszykarzy Roberta Skibniewskiego wyglądała naprawdę obiecująco - po pierwszych dziesięciu minutach opolanie wygrywali różnicą trzynastu punktów. Do przerwy wynik brzmiał 45:31 i nie wydawało się, by przyjezdni sprawili większe kłopoty Weegree.

Tym bardziej że w dwudziestej trzeciej minucie przewaga wynosiła aż dwadzieścia dwa oczka (53:31). Gospodarze trochę się rozprężyli i przed finałowymi dziesięcioma minutami między drużynami różnica wynosiła osiem punktów. I niestety, w 35 minucie goście po raz pierwszy wyszli na prowadzenie (68:69). Obie drużyny walczyły do ostatnich chwil o wygraną. Szansę czternaście sekund przed końcem miał Piotr Śmigielski, lecz nie trafił i ze skuteczną kontrą wyszli opolanie, którzy zakończyli mecz skuteczną "trójką" w wykonaniu Dominika Rutkowskiego.

Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Kareem Reid - dwadzieścia trzy oczka.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 82:79 (25:12, 20:19, 17:23, 20:25)