• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 845
  • Dodano: 2023-09-18 / 15:25
  • Komentarzy: 0

  Nietrzeźwy 21-latek zatrzymany na motorowerze

  (Fot. KPP Brzeg)

  Do 2 lat więzienia grozi młodemu mieszkańcowi gminy Lubsza, który kierował motorowerze pod wpływem alkoholu. Mężczyzna odpowie za swoje czyny dzięki czujności świadków. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz 21-latkowi poza karą więzienia grozi wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

  17 września, około godziny 10:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzegu odebrał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gminie Lubsza motorowerem ma jechać nietrzeźwy kierowca. Świadków zaniepokoił sposób jazdy kierującego.

  We wskazane miejsce pojechali policjanci. Na trasie między Kościerzycami, a Czepielowicami zauważyli motorower opisany w zgłoszeniu i od razu zatrzymali go do kontroli. Sposób w jaki zachowywał się kierowca - jego bełkotliwa mowa i problem z równowagą świadczyły o tym, że może być on nietrzeźwy. Badanie alkomatem pokazało, że 21-latek w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

  Jeśli masz podejrzenia, że inny kierowca może być pod wpływem działania alkoholu bądź środków odurzających. Nie zwlekaj i poinformuj nas o tym. Sprawdzimy każde przypuszczenie. Pamiętaj, że bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa.
  Szymon Godyla Szymon Godyla Szymon Godyla
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".