• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 16092
  • Dodano: 2023-09-16 / 18:45
  • Komentarzy: 1

  23. Jarmark Franciszkański. Regionalne specjały, koncerty, atrakcje dla najmłodszych

  Po raz 23. rozpoczął się Jarmark Franciszkański. Wydarzenie organizowane co roku przyciąga tłumy mieszkańców i turystów z całego regionu za sprawą kolorowych straganów i przepysznych zapachów.

  Jarmark Franciszkański, to okazja do zakupu unikatowych wyrobów rękodzielniczych, ale także możliwość, aby skosztować regionalnych specjałów. Franciszkanie organizują również oprowadzanie po ogrodach klasztornych a także udostępniają do zwiedzania swoje zabytkowe podziemia.

  Jarmark Franciszkański, znany również jako Dni Radości Chrześcijańskiej, rozciąga się na przestrzeni miasta wokół kościoła i klasztoru braci mniejszych. Na stoiskach nie brakuje balsamów kapucyńskich, specyfików ojca Grzegorza Sroki oraz tradycyjnego chleba ze smalcem, który przygotowywany jest przez członków opolskiej wspólnoty. Osobną atrakcją są franciszkańskie krówki-ciągutki, których smak przenosi nas w czasy dzieciństwa.

  Nowością imprezy jest spiżarnia franciszkańska, gdzie będzie można nabyć zarówno produkty naturalne jak i kupić smakołyki. Jak co roku otwarto klasztorne bramy prowadzące do ogrodów oraz do podziemia Klasztoru Franciszkanów z kryptami Piastów.

  Podczas Jarmarku nie brak również atrakcji dla najmłodszych. Warsztaty artystyczne dla dzieci i rodziców to doskonała okazja, by rozwijać swoje zdolności twórcze. Wieczorem scenę opanowała Arka Noego oraz Kapela Góralska z Kotlawy, które swoją muzyką wzbogacą atmosferę tego wyjątkowego wydarzenia.

  Zobacz harmonogram na niedzielę: Jarmark Franciszkański już w ten weekend

  Zdjęcie (1/26)

  Patronat 24opole
  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-09-16 20:58:19 [178.43.253.*] id:1664586  
  Gaz: Napisał postów [5446], status [VIP] Reputacja
  Tusk się boi ruskich ,ma przerąbane za Makrele angel.

  Nick:
  Treść: