• Autor: OlekG
  • Wyświetleń: 1241
  • Dodano: 2023-09-15 / 14:37
  • Komentarzy: 1

  Kwiaty zamiast śmieci - Fundacja Arka edukuje i rozdaje nasiona

  Inicjatorem wydarzenia jest Fundacja Ekologiczna ARKA. Oprócz przeciwdziałaniu nielegalnie porzucanym śmieciom, pomysłodawcy chcą też pomóc pszczołom i innym owadom zapylającym. W akcji może wziąć udział każdy, a dziś w warsztatach na Placu Wolności wzięła udział klasa 5. PSP nr 2. w Opolu.


  - Śmieci wyrzucane w lasach, parkach, nad rzekami, to nie tylko problem estetyczny. Na naszej bezmyślności cierpią także zwierzęta, głównie bezkręgowce, które wchodzą do butelek czy puszek po napojach i później nie mogą się z nich wydostać. Sarny ranią sobie nogi na rozbitych śmieciach szklanych, dziki jedzą różnorodne opakowania po jedzeniu. Bardzo ważną częścią naszej akcji jest prowadzona edukacja ekologiczna. Realizujemy ją zarówno podczas naszych happeningów i akcji edukacyjnych, ale także dla ponad 100 tysięcy uczestników wiosennej i jesiennej edycji akcji. Przygotowujemy dla nich pakiety edukacyjne - mówią organizatorzy z Fundacji Arka.

  Dziś uczniowie wzięli udział w lekcji edukacyjnej. - Myślę, że dzieci doskonale wiedzą czym jest ekologia, jak segregować śmieci. Edukacja ekologiczna jest prowadzona od najmłodszych lat, a dzisiejsze zajęcia będą uzupełnieniem wiedzy, które już posiadają, ale też odświeżenie tej wiedzy. To ważne i dla nich i dla całego świata - mówi Karolina Filistyńska, wychowawczyni klasy 5A Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2. w Opolu i dodaje, że szkoła jest miejscem, które oprócz dostarczania wiedzy ma także wpływ na kształtowanie w uczniach względnie trwałych postaw, wytwarzanie prawidłowych nawyków oraz budowanie właściwej postawy społecznej, w tym proekologicznej.

  Fundację Ekologiczną Arka założył Wojciech Owczarz w 2005 roku. Wierzymy, że edukacja ekologiczna jest dla ludzi w każdym wieku, gdy wzbudza pozytywne emocje i utrwala zachowania sprzyjające zdrowiu, dobrym relacjom międzyludzkim i ochronie przyrody. Najważniejsze programy ARKI: "Kochasz dzieci, nie pal śmieci", "Kwiaty zamiast śmieci", "To nie krasnoludki palą śmieci", "Arka dla Ziemi", "Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej". I kampanie: "Dzień dobrych uczynków", "Choinki Nadziei", "Dzień Czystego Powietrza", "Listy dla Ziemi".

  Zdjęcie (1/8)

  (Fot. OlekG)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-09-15 19:43:46 [46.134.103.*] id:1664546  
  JutroalboWcale: Napisała postów [378], status [pismak] Reputacja
  Czy są jakieś udokumentowane statystyki tych skaleczeń wejść do butelek czy zjadania śmieci? Co nie zmienia faktu,że nie wolno śmiecić, gdziekolwiek się jest.

  Nick:
  Treść: