• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 2871
  • Dodano: 2023-09-14 / 07:00
  • Komentarzy: 1

  W Opolu rusza inwestycja warta 230 mln złotych

  DANONE ogłosiło rozpoczęcie największej inwestycji w historii swoich Zakładów Produkcyjnych Nutricia w Opolu, o wartości imponujących 230 mln złotych. Wydarzenie to stanowi przełom w rozwoju lokalnej produkcji specjalistycznej żywności medycznej, która będzie dostarczana pacjentom w Polsce i na świecie.

  Nowa rozbudowa zakładu umocni pozycję DANONE jako lidera w dziedzinie bezpieczeństwa żywnościowego, a także stworzy nowe miejsca pracy i możliwości rozwoju w lokalnej społeczności.

  W obecności globalnego CEO DANONE, Antoine'a de Saint-Affrique, oficjalnie rozpoczęto inwestycję o wartości 230 mln złotych, która staje się największą w historii Zakładów Produkcyjnych Nutricia w Opolu oraz całej grupy spółek DANONE w Polsce. Nowy wydział zostanie wykorzystany do produkcji specjalistycznych produktów żywienia medycznego, które dołączą do obecnej oferty marek takich jak BoboVita, Bebilon 2 czy Bebiko 2. To kluczowy krok w zwiększeniu innowacyjności DANONE oraz elastyczności łańcucha dostaw, pozwalając na lepsze zaspokajanie potrzeb pacjentów na poziomie lokalnym, jednocześnie realizując misję niesienia zdrowia poprzez żywność.

  Antoine de Saint-Affrique, CEO DANONE, podkreślił: - Wieloletnie doświadczenie i koncentracja na potrzebach pacjenta leżą u podstaw naszej strategii w obszarze specjalistycznego żywienia medycznego. Rozbudowa linii produkcyjnej w opolskim zakładzie przełoży się na zwiększenie innowacyjności DANONE, bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu w tym obszarze. Inwestycja zwiększy również elastyczność naszego łańcucha dostaw, co oznacza, że będziemy mogli jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby większej liczby pacjentów lokalnie, a jednocześnie realizować naszą misję, jaką jest niesienie zdrowia przez żywność tak wielu ludziom, jak to możliwe. Ta rozbudowa jest najnowszym przykładem realizacji strategii Renew DANONE, ponieważ inwestujemy w odpowiedź na zmieniające się potrzeby zdrowotne społeczeństwa i rozwijamy naszą kategorię specjalistycznego żywienia.

  Dzięki tej inwestycji Zakłady Produkcyjne Nutricia w Opolu rozszerzą swoją działalność o zupełnie nowy obszar żywienia dojelitowego. Obecnie zajmują one powierzchnię prawie 13 hektarów i zatrudniają 640 pracowników. Rozbudowa zakładu oznacza dodatkowe 7000 m² powierzchni i kilkadziesiąt nowych miejsc pracy.

  Prace budowlane na terenie zakładu właśnie się rozpoczęły, a planuje się uruchomienie linii technologicznej w lipcu 2024 roku i rozpoczęcie produkcji komercyjnej w kwietniu 2025 roku. To znaczy, że żywność medyczna, która dotąd była importowana z Europy Zachodniej, będzie produkowana lokalnie. Zakłady Produkcyjne Nutricia w Opolu stanowią już teraz istotny element zapewnienia żywnościowego w Polsce, zarówno dla zdrowych dzieci, jak i pacjentów wymagających specjalnej diety, takich jak osoby cierpiące na alergie pokarmowe. Rozbudowa zakładu pozwoli na produkcję specjalistycznych produktów żywienia medycznego służących do żywienia dojelitowego, czyniąc Nutricię jedyną firmą na rynku, która produkty te wytwarza lokalnie w Polsce.

  - Otwieramy w ten sposób nowy, fascynujący rozdział w historii naszej fabryki. To szansa dla grupy spółek DANONE na rozszerzenie swojej roli w zapewnieniu bezpieczeństwa żywnościowego kraju, ale także przedsięwzięcie ugruntowujące strategiczną pozycję fabryki w Opolu na arenie międzynarodowej. Cieszymy się, że dzięki temu wesprzemy także rynek pracy w regionie i będziemy mieli możliwość jeszcze większego wpływu na rozwój lokalnej gospodarki oraz społeczności - podkreślił Borys Zhyhalov, dyrektor fabryki w Opolu.

  Nowa inwestycja to nie pierwszy globalny sukces istniejących od prawie 80 lat Zakładów Produkcyjnych Nutricia w Opolu. W październiku ub.r. Światowe Forum Ekonomiczne uznało opolską fabrykę za "zakład przyszłości", przyznając jej prestiżowe odznaczenie Lighthouse Award. Należący do DANONE kompleks Nutricia w Opolu to jedna z nielicznych fabryk FMCG na świecie i pierwsza w Polsce, która otrzymała tę nagrodę. Stało się to za sprawą wdrożonych tu nowoczesnych rozwiązań, umożliwiających pełną synergię pracy ludzi i maszyn, ale także pozwalających zakładowi ograniczyć emisję CO2 niemal o 80%, a do tego poprawić wydajność i wprowadzić oszczędności
  Inwestycja to wyraz zaufania DANONE do Polski jako miejsca dla rozwoju i innowacji. Nowa możliwość produkcji specjalistycznej żywności medycznej w kraju otwiera drzwi do jeszcze efektywniejszego wsparcia pacjentów.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-09-17 07:45:36 [46.114.194.*] id:1664588  
  PanSlawek88: Napisał postów [18], status [nowy] Reputacja
  No i fajnie

  Nick:
  Treść: