• Autor: OlekG
  • Wyświetleń: 1159
  • Dodano: 2023-09-14 / 15:02
  • Komentarzy: 1

  "Książka za worek śmieci" już w sobotę w Opolu. Można śmiało dołączyć!

  (Fot. Archiwum)

  Opole po raz kolejny włącza się do akcji "Książka za worek śmieci". już w tę sobotę (16 września) odbędzie się wielkie sprzątanie okolic kamionki "Silesia". Do udziału w akcji organizatorzy zachęcają książkami. Wystarczy się zarejestrować i przybyć na miejsce zbiórki. Zaproszenie skierowane jest do dorosłych oraz dzieci.


  "Książka za worek śmieci" to społeczna akcja sprzątania świata zainicjowana w 2019 roku przez Annę Jaklewicz, podróżniczkę i edukatorkę. W ramach projektu uczestnicy sprzątają tereny zielone, które z powodu zaśmiecenia wymagają interwencji. W ramach podziękowania zarejestrowani otrzymują książki.

  16 września akcja "Książka za worek śmieci" organizowana jest we wszystkich województwach Polski. Po raz kolejny odbędzie się w Opolu, gdzie w ubiegłym roku 35 ochotników zebrało 90 worków śmieci.

  Do udziału w akcji "Książka za worek śmieci" w Opolu wymagana jest rejestracja, która ruszyła 27 sierpnia. Książki czekają na pierwszych 50 dorosłych osób. Kolejne osoby mogą dołączyć do akcji, jednak bez gwarancji otrzymania prezentu. Rejestracja potrwa do wyczerpania miejsc. Uczestnikami wydarzenia mogą być osoby dorosłe. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Dla nich także przewidziana jest dodatkowa, limitowana pula książek.

  "Poprzednie akcje okazały się sukcesem. Chętni przybywali mimo różnych warunków pogodowych, także z dziećmi. To pokazuje, że wystarczą dobre chęci i dostosowanie ubioru do okoliczności plenerowych i atmosferycznych. Na miejscu ochotnicy oprócz książek otrzymają rękawice i worki, niezbędne do sprzątania w terenie. Zapraszamy do udziału w akcji wszystkich chętnych. Za porządki na łonie natury z przyjemnością odwdzięczymy im się książkami" - mówi Anna Jaklewicz, pomysłodawczyni akcji.

  Dla uczestników akcji w Opolu organizatorzy przewidzieli także spotkanie edukacyjne z zakresu recyklingu sprzętu elektrycznego, elektronicznego, baterii i opakowań, które poprowadzi partner strategiczny akcji - ASEKOL PL S.A.

  Link do formularza rejestracyjnego: https://forms.gle/RJhLFKKGna6CkBHr7

  Dokładny opis akcji, regulamin i praktyczne informacje dla uczestników można znaleźć w na stronie internetowej: http://ksiazkazaworeksmieci.pl/ oraz na Facebooku: https://fb.me/e/4PnOiIXJF.

  Gdzie zaplanowano sprzątanie w Opolu

  W Opolu sprzątane będą okolice kamionki "Silesia". Zbiórka w sobotę, 16 września 2023 r., o godzinie 10.00, przy parkingu koło plaży na cyplu.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-09-16 10:20:18 [46.134.30.*] id:1664571  
  Polpha: Napisał postów [9385], status [VIP] Reputacja
  są takie książki np. "hit" które nadają się tylko do worka na śmieci

  Nick:
  Treść: