• Autor: OlekG
  • Wyświetleń: 10350
  • Dodano: 2023-09-03 / 17:02
  • Komentarzy: 2

  Stracił panowanie nad pojazdem i rozbił auto o ogrodzenie posesji

  Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Antoniowie w gminie Ozimek. Kierujący samochodem osobowym wjechał w ogrodzenie posesji.


  W niedzielę 3 września około godziny 15.30 do opolskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego w Antoniowie. Do działań zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego i policję.

  Po dojeździe na miejsce służb potwierdzono zgłoszenie i przystąpiono do działań ratowniczych. Kierowca samochodu osobowego z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i rozbił pojazd o betonowe ogrodzenie posesji. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia policja.

  W ostatni dzień wakacji policjanci ruchu drogowego monitorują bezpieczeństwo na drogach, stan techniczny pojazdów, reagują na przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym, zwracając szczególną uwagę na osoby stwarzające swoją jazdą zagrożenie dla pozostałych. Skupiamy się na drogach tranzytowych miast i powiatów oraz na miejscach, gdzie wiemy, że może dochodzić do niebezpiecznych zachowań czy też zdarzeń drogowych.

  Wciąż główne przyczyny tragicznych zdarzeń na drogach to nadmierna prędkość, nie udzielenie pierwszeństwa czy prędkość nie dostosowana do warunków drogowych. Również wysokie temperatury i długi czas spędzany za kierownicą mają znaczący wpływ na nasz organizm i mogą powodować wydłużenie czasu reakcji, złe samopoczucie, utrudnioną koncentrację czy zaburzenia wzroku. Po raz kolejny przypominamy i apelujemy, by kierowcy jak najczęściej korzystali z przerw w trakcie długich podróży, spożywali duże ilości płynów i pamiętali o swoich pasażerach, w szczególności o dzieciach.

  Zdjęcie (1/6)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-09-04 08:35:41 [62.87.183.*] id:1664035  
  Krzycho: Napisał postów [4760], status [VIP] Reputacja
  Może sąsiad mu podpadł :)

  Nick:
  Treść:
  2023-09-03 18:50:30 [188.146.106.*] id:1664020  
  neon: Napisał postów [2671], status [Szycha] Reputacja
  Sprawdzeniu sprawcy powinno polegać na używaniu komórki,alkoholu i dragów!

  Nick:
  Treść: