• Autor: OlekG
  • Wyświetleń: 3084
  • Dodano: 2023-08-18 / 13:05
  • Komentarzy: 1

  Bakterie w niecce dla dzieci na basenie letnim. Sanepid zamknął brodzik

  (Fot. Dżacheć)

  Do odwołania zamknięty zostanie brodzik na basenie letnim "Błękitna fala" w Opolu. O zamknięciu niecki zadecydował Sanepid po tym, jak w pobranej próbce wykryto niebezpieczne bakterie.


  Z uwagi na wyniki badań i decyzję Sanepidu do momentu ponownych badań nie ma możliwości korzystania z brodzika dla dzieci.

  "Niecka D (brodzik dla dzieci) nieczynna do odwołania ze względu na przekroczenia bakteriologiczne." - poinformował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji na swoich mediach społecznościowych.

  Brodzik zamknięto w środę 16 sierpnia, ale pracownicy MOSiR mają nadzieję, że w najbliższym czasie pojawi się pozytywna decyzja Sanepidu, co do mozliwości ponownego uruchomienia miejsca kąpieli dla najmłodszych.

  Tylko od początku wakacji do końca lipca letni opolski basen odwiedziło około 21 tysięcy osób. W samym lipcu odwiedzających było kilka tysięcy więcej niż w roku ubiegłym. Co więcej, pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu zauważyli, że plażowicze pojawiają się w każdą pogodę, a dzieci potrafią kąpać się nawet podczas niewielkiego deszczu.

  Nadchodzący weekend zapowiada się upalnie, uważajmy na siebie.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-08-18 21:10:22 [5.173.32.*] id:1663422  
  tippmann: Napisał postów [7531], status [VIP] Reputacja
  pewnie numer 22 wymoczył swoje racice:)))

  Nick:
  Treść: