• Autor: OlekG
  • Wyświetleń: 3393
  • Dodano: 2023-08-13 / 11:07
  • Komentarzy: 0

  Mężczyzna wpadł do studni. Nocna akcja strażaków ze Strzelec Opolskich

  (Fot. KP PSP Strzelce Opolskie)

  Strażacy interweniowali w nocy w powiecie strzeleckim. Mężczyzna wpadł do studni i nie mógł się wydostać.


  W nocy z soboty na niedzielę 13 sierpnia o godzinie 2:25 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Opolskich otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu w miejscowości Barut.

  Z treści zgłoszenia wynikało, że starszy mężczyzna wpadł do studni i nie jest w stanie samodzielnie się wydostać. Na miejsce oprócz strażaków JRG Strzelce Opolskie, OSP Barut i OSP Jemielnica przybyli ratownicy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego z JRG nr 1 Opole.

  - W trakcie rozpoznanie ustalono, że mężczyzna jest przytomny i nie zgłasza obrażeń. Strażacy sprawdzini skład atmosfery wewnątrz studni po czym podali tlen w celu podniesienia jego stężenia. Następnie wspólnie z ratownikami z SGRW poszkodowany został ewakuowany na powierzchnię przy użyciu trójnogu ratowniczego. Poszkodowanego przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego który przetransportował go do szpitala - informują strażacy.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".