Na drodze wojewódzkiej nr 409 między Niwkami a Ligotą Dolną dachował samochód osobowy. Jedna z dwóch podróżujących nim osób wymagała pomocy ratowników.
18 lipca po godzinie 17.00 na odcinku drogi wojewódzkiej nr 409 między Niwkami a Ligotą Dolną doszło do dachowania samochodu osobowego.
Pojazdem podróżowały dwie osoby. Jedna z nich uskarżała się na ból szyjnego odcinka kręgosłupa i została przebadana przez zespół ratownictwa medycznego. Druga osoba nie odniosła obrażeń.
Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili poszkodowanej osobie kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz kierowali ruchem. Na czas działań ratowniczych ruch na drodze odbywał się wahadłowo.
Na miejscu pracowali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Strzelcach Opolskich, druhowie z OSP Kalinowice, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.
"Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Przypominamy o dostosowaniu prędkości do panujących warunków, zachowaniu bezpiecznego odstępu od poprzedzających pojazdów oraz unikaniu gwałtownych manewrów" - przekazali strażacy.
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.