• Autor: OlekG
  • Wyświetleń: 6783
  • Dodano: 2023-08-04 / 18:40
  • Komentarzy: 1

  Kąpią się nawet w czasie deszczu. Rekordowa frekwencja odkrytego basenu "Błękitna fala"

  (Fot. Basen letni "Błękitna fala")

  Odwiedzającym basen letni "Błękitna fala" w Opolu nie straszna żadna pogoda. Plażowicze tłumnie korzystają z atrakcji i spędzają czas na miejskim kąpielisku. Można śmiało mówić, że mimo niewielu słonecznych dni, w lipcu padł rekord odwiedzin.


  Tylko od początku wakacji do końca lipca letni opolski basen odwiedziło około 21 tysięcy osób. W samym lipcu odwiedzających było kilka tysięcy więcej niż w roku ubiegłym. Co więcej, pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu zauważyli, że plażowicze pojawiają się w każdą pogodę, a dzieci potrafią kąpać się nawet podczas niewielkiego deszczu.

  - Na plażowiczów czekają trzy baseny, trzy zjeżdżalnie, brodzik dla najmłodszych, egzotyczna plaża, kącik rekreacyjny dla rodzin oraz boisko do gry w siatkówkę plażową - informuje Samanta Stachowicz, kierownik zespołu obiektów MOSiR Opole.

  W tym sezonie na Basenie Letnim pojawił się nowy tor przeszkód, który został "uszyty na miarę" dla niecki 50 metrów, z zachowaniem wymaganych bezpiecznych odległości od krawędzi niecki ma 44 m długości, zawiera 12 elementów do konfiguracji i wykorzystania również na krytych pływalniach. Tor zawiera między innymi zjeżdżalnię, drabinki do wspinania, trampolinę i inne elementy wymagające zwinności. Tor zastąpił poprzedniego aquaglide'a, który służył mieszkańcom na Wodnej Nucie oraz Basenie Letnim przez 7 lat i uległ naturalnemu zużyciu.

  Miejmy nadzieję, że sierpień przyniesie jeszcze słoneczne lato.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-08-05 22:21:24 [178.36.107.*] id:1662982  
  Durden007: Napisał postów [916], status [stały bywalec] Reputacja
  Nie dziwi mnie to. Obie kryte pływalnie są nieczynne. Rozumiem, że Akwarium przenosi się na wakacje na Błękitną Falę, ale czy trzeba było zaplanować remont Wodnej Nuty na ten sam okres? Nie dało się tego lepiej rozegrać?

  Nick:
  Treść: