• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 742
  • Dodano: 2023-08-03 / 10:00
  • Komentarzy: 0

  IV Konwój Charytatywny w Kórnicy: Pomoc dla Michała Zoń - walka o zdrowie i nadzieja

  W dniach 12-13 sierpnia odbędzie się IV Konwój Charytatywny w Kórnicy, mający na celu wsparcie 10-letniego Michała Zoń z Brzeźnicy, gm. Biała, pow. prudnicki, który od 8 lat zmaga się z porażeniem mózgowym. W przyszłym roku czekają go dwie poważne operacje bioder oraz seria turnusów rehabilitacyjnych. Po zabiegu konieczne będzie zwiększenie rehabilitacji domowej oraz wymiana większości sprzętów rehabilitacyjnych.

  Poprzednie trzy edycje Konwoju Charytatywnego przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Zapoczątkowana spontaniczną akcją w sierpniu 2020 roku. Od tamtego czasu powstała nowa tradycja jednoczenia braci strażackiej z całej Polski. Co roku setki strażaków i dziesiątki wozów bojowych przybywają do Kórnicy, aby pomóc dzieciom zmagającym się z ciężkimi problemami zdrowotnymi, które często uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie.

  Akcja informacyjna rozpoczyna się już kilka miesięcy przed wydarzeniem, w momencie ogłoszenia wspieranego podopiecznego. Konwój stanowi spektakularny finał całej akcji, ale zbiórka trwa aż do osiągnięcia celu finansowego. Przejazd konwojem prawie 100 samochodów Straży Pożarnej oraz uformowany napis imienia wspieranego dziecka, składający się z samochodów bojowych, w mgnieniu oka dociera do odbiorców w całym kraju, dzięki czemu akcja może się rozprzestrzeniać, a każdy może zostać jej częścią, wspierając zbiórkę.

  - W tym roku określenie potrzebnej kwoty dla Michała jest trudne, ponieważ rehabilitacja będzie mu potrzebna przez całe życie, a wraz z dorastaniem konieczna będzie cykliczna wymiana sprzętu. Dumni jesteśmy z bohaterów naszych poprzednich Konwojów: Rafał otrzymał protezę, co pozwoliło mu stanąć na nogi, Zosia rozpoczęła leczenie, a Wiktoria, której potrzebna była operacja w USA warte 2 miliony, otrzymała dofinansowanie z NFZ - informują organizatorzy. - Zachęcamy do wsparcia Michała poprzez zbiórkę prowadzoną na portalu siepomaga.pl, gdzie utworzyliśmy specjalną "Skarbonkę" dostępną pod linkiem: https://www.siepomaga.pl/iv-konwoj-charytatywny

  Tegoroczna trasa Konwoju, o długości rekordowych 12 km, zaplanowana jest od Rzepcza (gmina Głogówek), przez Kierpień, Pisarzowice, Łowkowice, Komorniki, aż do zakończenia przejazdu na ul. Prudnickiej w Kórnicy (przy TOMALA Auto Centrum), gdzie tradycyjnie odbywa się festyn. Trasa prowadzi przez trzy gminy: Krapkowice (gmina organizatora), Strzeleczki i Głogówek. Cieszymy się, że akcja przekroczyła granice naszej gminy, a mieszkańcy i władze samorządowe wspierają naszą inicjatywę z zaangażowaniem.

  Zapraszamy do śledzenia na bieżąco informacji na temat Konwoju na naszych mediach społecznościowych:
  https://www.facebook.com/ospkornica

  Patronat 24opole
  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".