• Wyświetleń: 3756
  • Dodano: 2023-07-26 / 10:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Przygotuj się na nowy rok szkolny z ProPracownia Opole

  ProPracownia Opole to miejsce, które pomaga dzieciom, młodzieży i dorosłym w potrzebie wsparcia psychologiczno-pedagogicznego. Zespół wykwalifikowanych specjalistów oferuje szeroki zakres terapii, diagnozy i warsztatów, dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Zobacz, jakie metody terapeutyczne są dostępne w placówce, by przygotować się na nowy rok szkolny w najlepszy sposób.

  W ostatnim czasie wzrosła potrzeba pomocy psychologiczno-pedagogicznej, zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, ProPracownia Opole oferuje diagnozy oraz terapie dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego pacjenta. Placówka specjalizuje się w pracy z osobami z różnymi wyzwaniami, takimi jak niepełnosprawność, zespoły genetyczne, spektrum autyzmu, dysleksja rozwojowa, nadpobudliwość czy trudności w funkcjonowaniu społecznym.

  Jednym z ważnych obszarów działalności ProPracowni Opole jest wsparcie dla rodziców. Organizowane są grupowe warsztaty, które mają na celu wyposażenie rodziców w praktyczne umiejętności i rozwiązania, aby mogli skutecznie wspierać swoje dzieci w rozwoju. Obecnie ruszają zapisy na warsztaty dla rodziców w nurcie Pozytywnej Dyscypliny. To warsztaty prowadzone przez ProPracownie, którzy jako jedyni w Opolu prowadzą zajęcia w tym nurcie.

  - W swojej pracy jesteśmy rzetelni, stale podnosimy swoje kompetencje, wykorzystujemy najnowsze metody i narzędzia, aby jak najefektywniej osiągać zamierzone cele. Nasze terapie obejmują całość zagadnień związanych z danym zaburzeniem czy deficytem. Tworzymy atmosferę akceptacji i zachęty, w której każdy może rozwijać się w sposób swobodny, wydobywając swe najlepsze cechy. Szanujemy poglądy drugiego człowieka i jego dążenia. Troszczymy się o jego uczucia i poczucie godności oraz dbamy o rozwój. W naszej przestrzeni terapeutycznej wspieramy rozwój i budujemy pozytywne relacje, między innymi stosując koncepcję Lalek Terapeutycznych Emphaty Dolss. Charakteryzuje się ona unikalnym podejściem wielozmysłowej komunikacji oraz indywidualnym rozwoju kompetencji i rehabilitacji zarówno dziecka, jak i rodziców, opiekunów i terapeutów. Staramy się sprostać potrzebom pacjentów, każdą formę pracy dostosowujemy do indywidualnych potrzeb i preferencji. Dobra komunikacja ma dla nas duże znaczenie- mówi Mariola Kulawik-Sowada.

  W ProPracowni Opole panuje atmosfera akceptacji i wsparcia, co sprzyja rozwijaniu indywidualnych potencjałów każdego pacjenta. Zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów, w tym logopedzi, neurologopedzi, terapeuci pedagogiczni, terapeuci osób z autyzmem, terapeuci integracji sensorycznej, socjoterapeuci, arteterapeuci, terapeuci ręki, trenerzy treningu umiejętności społecznych, psychologowie i psychodietetycy, pracuje z zaangażowaniem, aby zapewnić najwyższą jakość świadczeń terapeutycznych.

  ProPracownia Prowadzi diagnozy, konsultacje i terapie:

  - terapia logopedyczna
  - terapia neurologopedyczna
  - terapia miofunkcjonalna wg Anity M. Kittel
  - Elektro Neuro Mobilizację Obszaru Twarzowego ENMOT
  - kinesiotaping logopedyczny
  - kompleksowa terapia jąkania
  - logopedia artystyczna
  - profilaktyka logopedyczna
  - terapia metodą integracji sensorycznej
  - terapia neurotaktylna MNRI dr S. Masgutovej
  - terapia pedagogiczna
  - terapia ręki
  - trening grafomotoryki
  - trening umiejętności społecznych (indywidualny i grupowy)
  - socjoterapia
  - arteterapia
  - terapia psychologiczna
  - psychodietetyka

  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z ofertą ProPracowni Opole na stronie internetowej www.propracownia.opole.pl oraz na ich profilu na Facebooku.

  Przygotuj się na nowy rok szkolny wraz z profesjonalnym zespołem specjalistów, gotowym służyć wsparciem i pomocą w każdej potrzebie.

  Zdjęcie (1/26)

  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".