• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 14223
  • Dodano: 2023-07-12 / 20:10
  • Komentarzy: 1

  Krapkowicka w remoncie. Kiedy przejedziemy pod poszerzonym wiaduktem?

  Trwają prace przy ulicy Krapkowickiej, które - jak potwierdza Miejski Zarząd Dróg w Opolu - przebiegają zgonie z harmonogramem.


  Wiadukt kolejowy na ulicy Krapkowickiej od lat był bolączką wielu przejezdnych. Przede wszystkim poprzez swoje wymiary ograniczał skutecznie ruch w ciągu ulicy Krapkowickiej tworząc korki. Przejazd pod nim był też dość niski, co stanowiło problem dla większych pojazdów, bardzo często dochodziło tam do wypadków.

  Prace związane z przebudową wiaduktu w ciągu ulicy Krapkowickiej w Opolu zakładają poszerzenie drogi do 7 metrów, pogłębienie i poszerzenie przejazdu pod wiaduktem. Ponadto w tym miejscu powstanie nowy chodnik i ścieżka rowerowa oraz infrastruktura towarzysząca. Prace przebiegają zgonie z harmonogramem.

  - Na jednym pasie drogi od wiaduktu w stronę Winowa wykonano już stabilizację. Sukcesywnie wykonywane są kolejne warstwy konstrukcji drogi. Prace w tym zakresie są prowadzone połówkami w celu zapewnienia dojazdu do posesji - informuje Andrzej Ginter, kierownik budowy.

  Na tę chwilę ukończono budowę kanalizacji deszczowej. Docelowo, kanalizacja deszczowa ma być wspierana przez przepompownię i kanalizację ciśnieniową. Te rozwiązania mają zabezpieczyć ulicę przed zalaniem (brak tego efektu widać podczas większych ulew na ulicy Prószkowskiej czy równoległej - Wróblewskiego).

  W tym samym czasie trwa remont wiaduktu nad ulicą Krapkowicką. Prace w obrębie obiektu kolejowego prowadzone są w ścisłej współpracy i koordynacji z wykonawcą z ramienia PKP.

  Prace mają zakończyć się na wiosnę 2024 roku.

  Zdjęcie (1/8)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-07-14 01:28:30 [193.29.60.*] id:1662071  
  Kiritacja: Napisał postów [12], status [nowy] Reputacja
  Jestem ciekaw czy ktoś pomyślał w mieście, by zrobić tam wystarczającą wysokość dla autobusów miejskich, czy jednak zrobili po taniości i bez pomysłu jak zawsze.

  Nick:
  Treść: