• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 8367
  • Dodano: 2023-07-05 / 09:11
  • Komentarzy: 1

  Kierowca zasnął i doprowadził do czołowego zderzenia w powiecie strzeleckim

  Kierowca samochodu osobowego zasnął za kierownicą. Auto zjechało na przeciwległy pas doprowadzając do czołowego zderzenia z innym pojazdem. Pasażer sprawcy wypadku również spał.


  W środę 5 lipca w godzinach porannych do strzeleckich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch pojazdów na trasie 409 z Rożniątowa do Strzelec Opolskich. Na miejsce zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego, straż i policję.

  - Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że 53-letni kierujący pojazdem renault jadący w kierunku Strzelec Opolskich zasnął za kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym 55-letnim kierującym skodą. Na skutek siły zderzenia obydwa pojazdy wpadł do rowu. W pojeździe renault jako pasażer podróżował 38-letni mężczyzna, który w czasie jady spał. Mężczyźni sami opuścili pojazdy, jeszcze przed przyjazdem służb - mówi sierż. szt. Dorota Janaś z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich.

  38-letni pasażer renault z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy powiatu strzeleckiego. Obaj byli trzeźwi. Teraz przyczyny i okoliczności zdarzenia będą ustalali policjanci.

  Policja apeluje o bezpieczną jazdę, a w przypadku dłuższej podróży robienie przerw i wsiadanie za kierownicę wypoczętym.

  Zdjęcie (1/8)

  (Fot. KPP Strzelce Opolskie)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-07-05 13:02:47 [165.225.207.*] id:1661756  
  szymianski: Napisał postów [84], status [rozkręcił się] Reputacja
  To nie Tesla, niestety nie można bezkarnie spać w każdym samochodzie...

  Nick:
  Treść: