• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 3032
  • Dodano: 2023-06-25 / 22:00
  • Komentarzy: 2

  Już 30 czerwca po raz 13 odbędzie się Międzynarodowy Zlot Pojazdów Pożarniczych

  W dniach od 30 czerwca do 2 lipca w Główczycach odbędzie się XIII Międzynarodowy Zlot Pojazdów Pożarniczych Fire Truck Show. Podczas zlotu będzie można zobaczyć wyjątkowe pojazdy straży pożarnej oraz uczestniczyć w pokazach m.in. gaszenia pojazdów elektrycznych.

  - W tym roku przewidujemy, że pojawi się w Główczycach 200 wozów strażackich z Polski jak i za granicy - mówi Rafał Saliński, organizator Zlotu Fire Truck Show.

  - Według spisu powszechnego we wsi Główczyce żyje 184 mieszkańców. Podczas Zlotu Pojazdów Pożarniczych Fire Truck Show ilość osób odwiedzających kilkukrotnie przewyższa liczbę mieszkańców Główczyc. Cieszymy się, że każdego roku odwiedza nas coraz więcej osób - mówi Gerard Lempa.

  Pomysł organizacji Fire Truck Show, czyli Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Pożarniczych narodził się, podczas udziału w imprezie Master Truck w Opolu. Organizatorzy postanowili zorganizować cykl imprez o tematyce pożarniczej. Miejscowi strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Główczycach zrealizowali swój pomysł na imprezę plenerową dla strażaków, rodzin, przyjaciół, znajomych i wszystkich przybyłych gości.

  Z roku na rok przedsięwzięcie rozrasta się w błyskawicznym tempie. Co roku przyjeżdża coraz liczniejsza grupa strażaków (ze zgłoszonymi poprzez stronę www pojazdami, ale i prywatnie) a także całe rodziny. Zarówno pierwszy jaki i kolejne Zloty rozpoczynają się uroczystą Mszą Świętą Polową przy kaplicy św. Floriana. Podczas tej uroczystości każdorazowo są święcone wszystkie zgłoszone pojazdy. Podczas trzydniowej imprezy nie może zabraknąć KOROWODU Pojazdów Strażackich, który co roku cieszy się ogromnym powodzeniem. To jedna z bardzo wielu atrakcji jakie co roku przygotowują organizatorzy. Liczne konkursy, zawody, animacje dla dzieci, wybór MISS ZLOTU oraz wieczorne zabawy taneczne nie pozwalają nawet na chwilę nudy. Ogromnym zainteresowaniem i najprawdopodobniej najciekawszą atrakcją każdego Zlotu jest FIRE TRUCK SHOW'er, czyli Wielki Prysznic.

  - Przyjęło się, że zawsze w piątkowy wieczór bawimy się, tańczymy, w sobotę jest tzw. DZIEŃ STRAŻACKI ze wszystkimi atrakcjami pożarniczymi a w niedzielę tzw. DZIEŃ RODZINNY. Od wielu lat wielkim powodzeniem cieszy się również nasze pole namiotowe - informują organizatorzy.

  Wstęp na wydarzenie jest wolny.  Galerie z ostatnich zlotów:

  XII Fire Truck Show czyli Międzynarodowy Zlot Pojazdów Pożarniczych

  XI Międzynarodowy Zlot Pojazdów Pożarniczych Fire Truck Show

  X Międzynarodowy Zlot Pojazdów Pożarniczych Fire Truck Show

  Patronat 24opole
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-06-26 00:59:47 [188.123.205.*] id:1661381  
  ombre: Napisał postów [19976], status [VIP] Reputacja
  I żadnego elektrycznego nie będzie.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2023-06-26 08:30:52 [62.87.183.*] id:1661385  
  Krzycho: Napisał postów [5130], status [VIP] Reputacja
  Jak nie będzie :) będą gasić elektryka