• Dodano: 2023-06-21 / 08:37
    • Komentarzy: 5

Mecz Polska-Mołdawia. Jeśli coś mogło pójść źle, poszło. Boniek: Kompromitacja!

(Fot. PZPN)

Polska przegrała mecz z Mołdawią i obecnie znajduje się na przedostatnim miejscu w grupowej tabeli eliminacji do mistrzostw Europy.

Przed meczem w Kiszyniowie selekcjoner Fernando Santos mówił, że nie można sobie pozwolić na lekceważenie przeciwnika. I wyglądało na to, że plan wypali. Tak samo jak to, że w końcu drużyna zacznie grać na Roberta Lewandowskiego. Że jeden z najlepszych napastników w końcu otrzyma szansę na strzelanie goli.

- Naszym zadaniem jest kontrola nad boiskowymi wydarzeniami, przy zachowaniu odpowiedniej równowagi. Atakując, będziemy zostawiać przestrzeń za naszymi plecami, więc trzeba unikać kontrataków. Do starcia z Mołdawią należy podejść z takim samym szacunkiem do przeciwnika, jak stało się to w przypadku Niemiec - mówił przed meczem selekcjoner polskiej kadry.

Druga połowa to był horror

Wydawało się, że plan się powiedzie. Lewandowski z Milikiem w pierwszej połowie strzelił dwa gole i dali nam mocne prowadzenie. Ale Mołdawia grała wysokim pressingiem. Nie na tyle mocnym, żeby było to skuteczne, ale był to znak, że nadal trzeba grać w piłkę, a nie okopać się na własnej połowie.

- W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze. Byliśmy agresywni, skoncentrowani, stwarzaliśmy sytuacje, strzeliliśmy 2 gole, a mogliśmy nawet 3 lub 4. Drużyna Mołdawii nie stworzyła żadnej groźnej sytuacji - mówił już po meczu Stanos.

I dodał, że... - W przerwie powiedziałem zawodnikom, że jesteśmy na dobrej drodze, że trzeba utrzymać ten sam poziom agresywnej gry, kreowania gry, a tak naprawdę w drugiej połowie zniknęliśmy z meczu.

Tymczasem druga połowa to był horror. Mołdawia strzeliła nam 3 bramki. Ostatecznie zespół oficjalnie klasyfikowany dużo niżej niż Polska pokonał naszą reprezentację.

W rezultacie jesteśmy w grupie eliminacyjnej na przedostatnim miejscu, a we wrześniu mamy zagrać z Wyspami Owczymi. A to niemal półmetek eliminacji. Każda kolejna porażka będzie oznaczała, że Polska na turniej nie pojedzie.

Ostre, pomeczowe komentarze

- Nawet jeśli przypomnimy sobie najgorsze wpadki Polaków w ostatnich dekadach i blamaże, których nie mogliśmy zrozumieć, to matematyka zweryfikuje je dużo łagodniej niż to, co 20 czerwca 2023 roku wydarzyło się w Kiszyniowie - ocenia mecz Kacper Sosnowski ze sport.pl.

A Łukasz Jachimak przytacza słowa piłkarza Grzegorza Skwary: "Jesteśmy dziadami".

Zbigniew Boniek, były piłkarz i były prezes PZPN, przed meczem zwiastował wysoką wygraną Polski. Już w trakcie spotkania zmienił zdanie, a po meczu napisał na Twitterze:

"Po pierwszej połowie wydawało się, że cztery gole to obligo!!! Drugie 45 minut to totalna kompromitacja. Nie do wiary".

2023-06-21 13:39:53 [94.75.72.*] id:1661251
    Peugeot406: Napisał postów [1007], status [stały bywalec] Reputacja
    Rozwiązać cały PZPN i zlikwidować tę zbieraninę chłopców od kopania piłki. Pieniądze przeznaczyć na wychowanków domów dziecka, domy spokojnej starości albo na schroniska dla bezdomnych zwierząt. Każda z tych opcji jest lepsza niż wynagradzanie stada tłustych kotów (działaczy) i nieudaczników (piłkarzy).

2023-06-21 11:43:41 [188.147.68.*] id:1661247
    neon: Napisał postów [2696], status [Szycha] Reputacja
    Zażartuję! Polacy nic się nie stało.

2023-06-21 10:26:35 [5.184.233.*] id:1661243
    M1974P: Napisał postów [13942], status [VIP] Reputacja
    3-2 w du..e :/ jak to było grali jak nigdy przegrali jak zawsze :/ ta polska ekipa jak jajca przy stosunku - zawsze biorą udział ale nigdy nie wchodzą ;P

2023-06-21 10:24:56 [94.75.75.*] id:1661242
    Krzycho: Napisał postów [4917], status [VIP] Reputacja
    Jak bym zarabiał takie "grosze" jak oni to też nie chciałoby mi się grać o bieganiu nie wspomnę :))))

2023-06-21 09:44:26 [91.212.223.*] id:1661239
    The Naturator: Napisał postów [2305], status [Szycha] Reputacja
    A tak się cieszyli przed meczem wszyscy, że z palcem w uchu na pędzącym jeżu wygrają 10:0.