• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1619
  • Dodano: 2023-06-19 / 17:21
  • Komentarzy: 0

  Na Opolszczyźnie powstanie 6 centrów umiejętności. Przeznaczono na nie 60 mln zł

  (Fot. Dżacheć)

  Mają być zaawansowanymi technologicznie ośrodkami kształcenia, szkolenia i egzaminowania w danej branży. Wśród nich znajdą się takie branże, jak automatyka, robotyka, mechatronika, przemysł motoryzacyjny, przemysł lotniczy, energetyka odnawialna, transport, spedycja i logistyka czy przetwórstwo spożywcze.


  Ministerstwo Edukacji i Nauki, działając za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, wyłoniło podmioty w konkursie "Utworzenie i wsparcie funkcjonowania 120 branżowych centrów umiejętności (BCU), realizujących koncepcję centrów doskonałości zawodowej (CoVEs).

  - Program zaprojektowany, by projekty były realizowane ze ścisłą współpracą z potencjalnymi pracodawcami i rynkiem. Planowaliśmy 3 nabory, w ich ramach (zakończyły się dwa) powstanie na Opolszczyźnie aż 6 takich centrów umiejętności, a na ich finansowanie przeznaczymy około 60 mln złotych - mówił wiceminister Marcin Ociepa na spotkaniu w Opolu.

  Wiedzę będą mogli zyskać nie tylko uczniowie, ale też osoby dorosłe, które będą chciały podnieść swoje kompetencje.

  - Dla naszego rządu kwestia zrównoważonego wzrostu gospodarczego ma duże znaczenie. Pomimo pandemii, wojny, Polska notuje jedno z trzech najniższych poziomów bezrobocia na świecie, utrzymujące się ratingi międzynarodowe na najwyższym poziomie. Konieczne jest inwestowanie w mądrą edukację na najwyższym poziomie. To co proponuję nam dziś Fundacją Rozwoju Edukacji jest dla nas zbawieniem. Województwo opolskie stoi gospodarką. Każde przedsiębiorstwo potrzebuje wykwalifikowanej kadry. W naszym regionie zostanie zainwestowane 60 mln zł na szkolenia branżowe - dodaje.

  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".