• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 4364
  • Dodano: 2023-06-19 / 20:11
  • Komentarzy: 3

  Opole w remoncie. Zamknięcia, prace i objazdy

  (Fot. Dżacheć)

  W Opolu rusza wielki remont nawierzchni. Oprócz nocnych prac drogowców, za kilka dni rozpoczną się dalsze prace w obrębie wiaduktu kolejowego na Pasiece. To też wiąże się z utrudnieniami dla mieszkańców.

  W poniedziałek 19 czerwca ruszają prace na ulicach Plebiscytowej i Ozimskiej. Prace zaplanowano na godziny nocne, żeby był jak najmniej uciążliwe dla zmotoryzowanych.

  - Drogowcy rozpoczną od ul. Ozimskiej. Naprawy będą prowadzone na odcinku około 800 metrów, od skrzyżowania z ulicami Witosa i Tysiąclecia do Wiejskiej. Roboty wystartują w poniedziałek i potrwają do środy. W ich trakcie będzie obowiązywał sterowany ręcznie ruch wahadłowy. Kolejne dwa dni to remonty na ul. Nysy Łużyckiej, od skrzyżowania z ul. Wrocławską do mostu im. Sybiraków - przekazuje Mariusz Chałupnik z MZD Opole.

  Jednocześnie Miejski Zarząd Dróg informuje o pracach na ulicy Niemodlińskiej.

  - Mowa o odcinku od mostu Bitwy Warszawskiej 1920 roku do ulicy Wojska Polskiego. Remonty są prowadzone w ramach gwarancji, której udzieliła firma Skanska, czyli generalny wykonawca prowadzonej w latach 2017-2018 inwestycji na ulicy Niemodlińskiej. Do końca tego tygodnia wymienione zostaną fragmenty zniszczonych krawężników na zatokach autobusowych. Po weekendzie odnawiane będzie natomiast oznakowanie poziome na chodnikach i ścieżkach rowerowych. W planach jest również regulacja zapadniętych studzienek. Te prace będą odbywały się przede wszystkim w godzinach nocnych. W ostatnim tygodniu czerwca (26-30.06) prowadzona będzie naprawa warstwy ścieralnej drogi na wybranych fragmentach. Realizacja tego zadanie również zaplanowana jest na godziny nocne - przekazał Mariusz Chałupnik, rzecznik prasowy opolskiego MZD.

  Firma pracująca na wiadukcie kolejowym na Pasiece informuje o planowanym na dzień 26.06.2023 r. uruchomieniu tymczasowej drogi objazdowej na wyspę Pasieka w Opolu oraz wdrożeniu tymczasowej organizacji ruchu zgodnie z zatwierdzonym projektem tymczasowej organizacji ruchu na czas przebudowy wiaduktu kolejowego nad ul. Powstańców Śląskich.

  - Projekt organizacji ruchu uwzględnia zamknięcie parkingu przy kładce im. Sendlerowej w Opolu.Jednocześnie informujemy, iż zamknięcie ul. Powstańców Śląskich pod wiaduktem obowiązywać będzie na czas robót rozbiórkowych wiaduktu pod torem nr 1, robót związanych z budową nowego wiaduktu pod projektowanym torem nr 1 oraz przebudowy ul. Powstańców Śląskich (od skrzyżowania z ul. Jana Dobrego do skrzyżowania z ul. 11 Listopada). Po wykonaniu wyżej opisanego etapu robót przez Wykonawcę zostanie przywrócony ruch samochodowy pod wiaduktem wzdłuż ul Powstańców Śląskich. Ruch pieszych pod wiaduktem nad ul. Powstańców Śląskich będzie wstrzymywany na czas wykonywania niebezpiecznych robót nad drogą. Przez cały czas trwania tymczasowej organizacji ruchu obowiązywać będzie ruch pieszych przez park wejściem przez wał od ul. Jana Kochanowskiego - czytamy w komunikacie.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-06-19 22:01:57 [80.49.158.*] id:1661216  
  Gaz: Napisał postów [5398], status [VIP] Reputacja
  Jaki pan marszałek takie drogi normalne.

  Nick:
  Treść:
  2023-06-19 21:06:15 [194.29.182.*] id:1661214  
  KK 35947: Napisał postów [3296], status [Szycha] Reputacja
  Z tymi studniami to ściśnijcie poślady i zatrudnijcie do dozoru fachowca a nie biurowca żeby znowu was nie wy,uchali z podbudową bo się za chwilę znowu zapadną tyle że po gwarancji i będzie kupa.

  Nick:
  Treść:
  2023-06-19 20:19:40 [89.64.45.*] id:1661213  
  Mario1: Napisał postów [1116], status [stały bywalec] Reputacja
  Kiedy odbędą się prace w rejonie ulicy Andrzeja Struga zamiast dziurawych płyt betonowych przydałaby się bitumiczna nawierzchnia.

  Nick:
  Treść: