• Autor: News4media
  • Wyświetleń: 1961
  • Dodano: 2023-06-09 / 18:19
  • Komentarzy: 1

  Tysiąc złotych w dwa dni? Tyle możesz zarobić na wakacjach

  (Fot. Canva)

  W wakacje jedni odpoczywają, a drudzy - dorabiają. Gdzieniegdzie w weekend można zarobić nawet tysiąc złotych.

  Eksperci z aplikacji Tikrow, specjalizującej się w ofertach pracy natychmiastowej, przygotowali zestawienie najlepiej płatnych zajęć na ten sezon letni. To okazja, by podreperować domowy budżet.

  Praca dorywcza dla licealistów i studentów

  Krzysztof Trębski, członek zarządu Tikrow, wskazuje, że wakacje to doskonały czas dla licealistów i studentów, by nieco zarobić. Dlaczego? Ponieważ nie muszą dzielić czasu pomiędzy nauką, wykładami a pracą. Przy wyborze letniego zajęcia warto zwrócić uwagę nie tylko na stawki godzinowe, ale także na elastyczność i różnorodność ofert. Dzięki aplikacji z ofertami pracy natychmiastowej możemy przyjąć zlecenia z dnia na dzień i spróbować swoich sił w różnych branżach, u różnych pracodawców. Sami decydujemy, kiedy i jak długo chcemy pracować. Wypłatę otrzymujemy już w ciągu doby po wykonanej pracy.

  Oto ranking najlepiej płatnych prac dorywczych, które pozwalają zarobić spore kwoty.

  Pracownik magazynu

  Według obserwacji Tikrow najlepiej płatnym zajęciem w trakcie lata jest praca jako pracownik magazynu z uprawnieniami UDT. Osoby posiadające status studenta lub ucznia mogą zarobić 36 zł na godzinę, co oznacza, że jeden dzień pracy przynosi zysk rzędu 300 zł. Oferty pracy na tym stanowisku pojawiają się nawet w niedzielę.

  Pracownik sklepu odzieżowego

  Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje praca jako pracownik sklepu odzieżowego. Stawka godzinowa wynosi tutaj 33 zł, dzięki czemu można zarobić 270 zł w ciągu dnia. W trakcie wakacji wiele dużych sieci handlowych otwiera mobilne sklepy w miejscowościach turystycznych, co pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym. Praca w sklepie odzieżowym daje szansę osobom, które potrafią pracować w zespole i mają odpowiednie podejście do obsługi klienta.

  Pracownik supermarketu

  Na trzecim miejscu znajduje się praca jako pracownik supermarketu. Studenci i uczniowie mogą zarobić podobną kwotę jak przy pracy w sklepie odzieżowym, czyli około 270 zł za dzień. Obowiązki obejmują m.in. drobne prace porządkowe, układanie towarów na półkach i obsługę kasy fiskalnej.

  Pracownik produkcji

  Na czwartym miejscu listy najbardziej opłacalnych wakacyjnych zajęć dorywczych znajduje się praca jako pracownik produkcji. Stawka godzinowa to w tym przypadku 31 zł na rękę. Przez weekend możesz zarobić nawet około 750 zł. Praca w zakładzie produkcyjnym nie wymaga specjalnych kwalifikacji. Wystarczy mieć chęci do pracy, być zaangażowanym i gotowym do wykonywania zadań siłowych.

  Pracownik gastronomii

  W gastronomii można pracować m.in. jako kelner, kasjer albo pomoc kuchenna. Stawki wynoszą około 30 zł za godzinę przy pracy przez 10 godzin. W przypadku gastronomii nie obowiązuje zakaz handlu w niedzielę, dlatego osoby podejmujące pracę w długie weekendy mogą zarobić nawet około 1000 zł. Dodatkowo kelnerzy mogą liczyć na napiwki. By pracować w gastronomii, trzeba mieć książeczkę sanepidowską.

  Lidl już zachęca do pracy nad morzem i w górach

  Lidl już na początku marca uruchomił rekrutację na wakacyjne stanowiska pracy w 17 miejscowościach turystycznych. Program "Ahoj, przygodo" jest skierowany do obecnych pracowników Lidla. Mogą oni wybrać jedno z wielu atrakcyjnych turystycznie miejsc, takich jak: Darłowo, Kołobrzeg, Wisła, Władysławowo albo Zakopane.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-06-09 20:25:09 [5.184.231.*] id:1660693  
  kemotazi: Napisał postów [516], status [starszy pismak] Reputacja
  To żaden szał za sobotę i niedzielę zarobić 1000pln

  Nick:
  Treść: