• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1495
  • Dodano: 2023-06-09 / 11:58
  • Komentarzy: 1

  Przed nami wyjątkowo przebojowy weekend

  (Fot. Dżacheć)

  Wydarzenia okołofestiwalowe nie byłyby kompletne bez stałych punktów programu. W sobotę planowane jest odsłonięcie trzech nowych gwiazd w Alei: Andrzeja Rybińskiego, Stanisławy Celińskiej i Wandy Kwietniewskiej oraz Marka Piekarczyka (rozpoczęcie o 12.30). A na scenie po drugiej stronie Rynku Muzeum Polskiej Piosenki zaprasza na Kawiarenki z Gwiazdami.


  Przed nami 60-lecie Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu - okrągły jubileusz największego święta muzycznego w Polsce. W trzydniowym programie 60. KFPP, który odbędzie się w dniach 9 - 11 czerwca, nie zabraknie zarówno znanych przebojów sprzed lat, jak i najnowszych hitów. Z myślą o fanach muzyki alternatywnej i oryginalnych brzmień przygotowano także OFFPOLE - koncerty towarzyszące festiwalowi wyemituje TVP Kultura i TVP Kultura 2. Kto nie wybiera się na festiwal, może wybierać spośród wielu innych wydarzeń organizowanych w naszym mieście.

  W piątek i w sobotę czeka nas OFFPOLE, czyli muzyczne święto dla sympatyków bardziej wyrafinowanej muzyki i oryginalnego brzmienia. W tym roku na scenie usłyszymy rock, jazz, rap, a na finał utwory skompilowane z najwyższym kunsztem didżejskim zaprezentują DJ Eprom i Mr Krime.

  W ramach wydarzeń okołofestiwalowych Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu wydłuży się o kolejne gwiazdy.

  W najbliższą sobotę (10 czerwca) zapraszamy na odsłonięcie gwiazdy Wandy Kwietniewskiej z zespołu Wanda&Banda o godz. 13:00, Stanisławy Celińskiej o godz. 12:30, Andrzeja Rybińskiego o godz. 13:30 oraz Marka Piekarczyka o godz. 14:00.

  O oprawę muzyczną i specjalne aranżacje utworów tych artystów zadba niezawodny Chór Politechniki Opolskiej pod batutą Ludmiły Wocial - Zawadzkiej.

  W piątek o godz. 18:00 publiczność na opolskim rynku rozgrzeje zespół IRA - stali bywalcy festiwali w Opolu, którzy w minionym roku odsłonili swoją gwiazdę w Alei. Wcześniej, o godzinie 17.00, na scenie rozegrany zostanie Wielki Test Wiedzy o O-Polskiej Piosence, podczas którego sprawdzana będzie wiedza o piosenkach, o których opowiadał DJ Adamus w czasie cyklu "60/60" na antenie Radia Opole.

  Festiwalową atmosferę poczujecie w całym mieście między innymi za sprawą pięknie przystrojonego Mostu Groszowego (otwarcie w piątek o godzinie 16.00) oraz wystawy zdjęć festiwalowych Ryszarda Łabusa na terenie Młodzieżowego Domu Kultury.

  Następnego dnia o 18.00 w Rynku zapraszamy na koncert Kasi Pumy Piaseckiej & Friends - pełen kojących dźwięków w różnych gatunkach muzycznych takich jak: soul, pop, gospel, r&b, rock, jazz nawiązujących do hitów Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Na scenie zabrzmią również nietuzinkowe głosy młodych, zdolnych wokalistów przygotowywanych przez Katarzynę Pumę Piasecką. W niedzielę 11 czerwca o godz. 18:00 największe przeboje opolskich festiwali w wyjątkowych akustycznych aranżacjach wykona Piotr Jurkowski, Michał Gołąb oraz Tomasz Łukasiewicz.

  W sobotę o godz. 19:15 na opolskim Rynku odbędzie się premiera filmu "Nieznane historie znanego festiwalu", którego producentem jest Fundacja OFFilm. Dzięki archiwalnym materiałom i wspomnieniom m.in. Elżbiety Zapendowskiej, Michała Bajora, Alicji Majewskiej czy Zenona Laskowika poznamy anegdoty i ciekawostki związane z sześćdziesięcioma latami "OPOLA". Narrację w filmie poprowadził Artur Orzech, który pełnił rolę konferansjera na 25. festiwalach. W festiwalowy weekend Stowarzyszenie Ruchu i Tańca Mantikora zabierze was na wyjątkowe wycieczki po Opolu śladami opolskich festiwali. Poznacie historie i ciekawostki związane z artystami, w miejscach, które do dziś kojarzą się ze świętem muzyki. Spacery z przewodnikiem w sobotę i niedzielę o godzinie 12:00, 14:00 i 16:00.

  Dodatkową atrakcją na opolskim Rynku będzie Festiwalowa Strefa Zabawy, czyli specjalnie zaprojektowane ścianki do selfie. Znajdziecie tam meble i ozdoby nawiązujące do muzycznego święta, które idealnie wypełnią tło pamiątkowych zdjęć z jubileuszowego KFPP. Będzie również okazja do wysłania prosto z Rynku muzycznych pocztówek z opolskimi przebojami przygotowanych przez Stowarzyszenie Opolski Projektor Animacji Kulturalnych. Nie może was tam zabraknąć!

  Kilkuset biegaczy weźmie udział w 78. urodzinach klubu OKS Odra Opole S.A. W najbliższą niedzielę 11 czerwca po południu. Po raz drugi z rzędu kibice zrzeszeni w stowarzyszeniu Jedna Odra wraz z miastem zorganizują imprezę biegową dla dzieci i dorosłych. Warto zatem zarezerwować sobie kilka chwil na wyjątkową przebieżkę.

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-06-09 20:35:54 [194.29.183.*] id:1660694  
  wodnik: Napisał postów [320], status [maniak] Reputacja
  Właśnie słucham i patrzę dajcie odbuj grzebiecie Polską muzykę na dno w tym pseudo festiwalu idzie tylko o kasę i pokaz zwolenników tvp a dalsze losy już znacie.

  Nick:
  Treść: