• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1384
  • Dodano: 2023-06-07 / 15:21
  • Komentarzy: 1

  Dwóch kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości

  (Fot. KPP Nysa)

  Przed nami długi weekend. Dla wielu osób będzie to zapewne czas wyjazdów na kilkudniowy wypoczynek spędzony w gronie rodziny i przyjaciół. Pamiętajmy, żeby w tym czasie szczególnie zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych. Na drogach naszego regionu pojawi się więcej funkcjonariuszy, który będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci są prawidłowo przewożone. Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze oraz przestrzeganie przepisów prawa.

  Policjanci z nyskiej drogówki stale kontrolują prędkość, z jaką kierowcy poruszają się po drogach powiatu. Funkcjonariusze w minionym tygodniu zatrzymali do kontroli dwóch nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w rażący sposób naruszyli przepisy ruchu drogowego. Skrajnym brakiem wyobraźni wykazał się mieszkaniec Katowic. Mężczyzna w miejscowości Kamienica jechał motocyklem BMW z prędkością 119 km/h, gdzie obowiązywała prędkość do 40 km/h. Za swoje zachowanie na drodze został ukarany wysokim mandatem i stracił swoje prawo jazdy.

  Kolejnym kierowcą zatrzymanym do kontroli okazał się 47-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Mężczyzna jechał osobowym volkswagenem z prędkością 104 km/h w obszarze zabudowanym. Przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 54 km/h. 47-latek stracił już prawo jazdy na 3 miesiące, a na jego konto trafiło 13 punktów karnych i został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 zł.

  Pamiętajmy! Wypadki drogowe zazwyczaj nie są przypadkiem. Prawie za każdym zdarzeniem kryje się niebezpieczne zachowanie kierowcy lub pieszego. Wielu tragedii można byłoby uniknąć, gdyby przestrzegane były elementarne zasady ostrożności i bezpieczeństwa.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-06-07 23:53:05 [31.0.59.*] id:1660631  
  arta26: Napisał postów [1553], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Wszędzie trąbią że zabieranie prawka jest nie legalne

  Nick:
  Treść: