• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 5140
  • Dodano: 2023-06-07 / 13:45
  • Komentarzy: 1

  Na Rynku stanął wielki fortepian

  (Fot. Dżacheć)

  Plenerowy, betonowo - stalowy fortepian jest jedną z atrakcji przygotowanych przez miasto w ramach wydarzeń towarzyszących 60. Krajowemu Festiwalowi Polskiej Piosenki.


  Nasze miasto świętowanie jubileuszu rozpoczyna właśnie dziś (w środę 7 czerwca) za sprawą wyjątkowego fortepianu, który stoi już na opolskim rynku. Plenerowy, betonowo - stalowy fortepian jest jedną z atrakcji przygotowanych przez miasto w ramach wydarzeń towarzyszących 60. Krajowemu Festiwalowi Polskiej Piosenki.

  To jedyny na świecie fortepian plenerowy wykonany z betonu i stali, na którym każdy będzie mógł zagrać. O godz. 17:00 możliwości instrumentu wypróbuje Paweł Ostrowski, saksofonista i pianista, aranżer, akompaniator, muzyk sesyjny, który współpracował z wieloma zespołami i wokalistami w kraju i zagranicą.

  W czwartek 8 czerwca oficjalnie odsłonięty zostanie mural Zbigniewa Wodeckiego, który powstał na ścianie budynku przy ul. Krupniczej 4. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 16.00. Autorem malowidła jest Marcin Czaja, którego projekt pokazuje artystę nie tylko jako wokalistę, ale także multiinstrumentalistę. Mural jest częścią trasy "Muzycznych Murali", w której możemy podziwiać sylwetki Anny Jantar, Krzysztofa Krawczyka i Andrzeja Nowaka. Wśród gości odsłaniających dzieło będzie jego autor oraz córka Zbigniewa Wodeckiego, Katarzyna.

  Fortepian, na którym każdy będzie mógł zagrać zostanie w Opolu do 20 czerwca.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-06-08 10:11:07 [80.49.237.*] id:1660649  
  Gaz: Napisał postów [5343], status [VIP] Reputacja
  Jak półtusk dostanie do klawiszy ??

  Nick:
  Treść: