• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 961
  • Dodano: 2023-06-05 / 16:16
  • Komentarzy: 0

  Rada Dzielnicy IX Stare Miasto zaprasza do udziału w Konkursie Fotograficznym

  Rada Dzielnicy IX Stare Miasto zaprasza do udziału w Konkursie Fotograficznym pn. "Festiwalowe Opole". Konkurs stanowi doskonałą okazję dla pasjonatów fotografii, którzy pragną uwiecznić piękno Miasta Opole podczas 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej.

  Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach, które dają szerokie pole do interpretacji i twórczej ekspresji.

  W kategorii 1, o nazwie "Festiwalowe Opole", uczestnicy mogą udokumentować Miasto Opole w różnych aspektach związanych z festiwalem. Tematyka zdjęć może obejmować miejsca, wydarzenia, osoby, architekturę miejską, dekoracje festiwalowe, fotograficzne interpretacje utworów muzycznych oraz abstrakcyjne obrazy. Ważne jest, aby każde zdjęcie było powiązane z tematem festiwalu. W tej kategorii można zgłaszać zarówno pojedyncze zdjęcia, jak i reportaże lub cykle fotografii składające się z maksymalnie 7 zdjęć.

  Kategoria 2, o nazwie "Postacie Festiwalu", skierowana jest do twórców, którzy wraz z modelką/modelem odtworzą wizerunek artysty laureata lub wyróżnionego artysty z Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z dowolnego okresu (przez artystę należy rozumieć wykonawcę solowego jak i zespół).

  Uczestnicy mają możliwość zgłoszenia prac w obu kategoriach, jednak nagroda zostanie przyznana tylko w jednej z nich, w której artysta uzyskał wyższe miejsce. Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić osobny formularz zgłoszeniowy dla każdej kategorii.

  Zgłoszenia w obu kategoriach można przesyłać od 5 do 19 czerwca 2023 r. do godziny 23:59 na adres konkursfestiwaloweopole@gmail.com lub złożyć osobiście w Centrum Dialogu Obywatelskiego w godzinach urzędowania w wskazanych dniach. Pamiętaj, że pliki wysyłane na adres e-mail nie mogą przekraczać 25MB. W przypadku zgłoszenia cyklu fotografii, który nie zmieści się w jednej wiadomości e-mail, autor musi umieścić informację identyfikacyjną dotyczącą cyklu, tytułu i numeru wiadomości e-mail w tytule wiadomości (np. "Cykl kapelusze, wiadomość 1 z 3").

  Nagrody w obu kategoriach są atrakcyjne i zachęcające:

  1 miejsce: bony o wartości 800 zł na materiały, sprzęt i akcesoria fotograficzne,
  2 miejsce: bony o wartości 600 zł na materiały, sprzęt i akcesoria fotograficzne,
  3 miejsce: bony o wartości 400 zł na materiały, sprzęt i akcesoria fotograficzne,
  wyróżnienie: bony o wartości 200 zł na materiały, sprzęt i akcesoria fotograficzne.

  Do oceny nadesłanych prac powołana zostanie specjalna kapituła konkursowa, w skład której wejdą przedstawiciele Rady Dzielnicy IX Stare Miasto, przedstawiciele Miasta Opola, Centrum Dialogu Obywatelskiego, dyrekcji Narodowego Centrum Polskiej Piosenki oraz zaproszeni goście. Dzięki temu proces oceny będzie niezależny i obiektywny.

  Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 3 lipca 2023 r. na stronie internetowej Rady Dzielnicy IX oraz na jej profilach na mediach społecznościowych, takich jak Facebook. Wernisaż zwycięskich i wyróżnionych prac zaplanowano na drugą połowę lipca 2023 r. w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Będzie to doskonała okazja, aby podziwiać prace artystów, którzy z sukcesem wyrażają swoją wizję Festiwalowego Opola.

  Zwycięskie prace zostaną również zaprezentowane w ekspozytorach przed ratuszem przez cały sierpień.


  Patronat 24opole
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".