• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 14359
  • Dodano: 2023-06-05 / 09:33
  • Komentarzy: 3

  Gang narkotykowy powiązany z pseudokibicami rozbity na Opolszczyźnie

  Policjanci z opolskiego CBŚP i prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Opolu od dłuższego czasu rozpracowują gang powiązany z pseudokibicami śląskiego klubu sportowego. W efekcie zatrzymano 12 osób w związku z podejrzeniem popełniania przestępstw narkotykowych. Podczas akcji policjanci zabezpieczyli m.in. maczetę, kij bejsbolowy oraz narkotyki. Działania przeprowadzono przy wsparciu kontrterrorystów z SPKP w Opolu.


  Postępowanie dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, w skład której wchodzili pseudokibice jednego ze śląskich klubów sportowych prowadzą policjanci z Zarządu w Opolu Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu. Według śledczych członkowie gangu od kilku lat zajmowali się przestępczością narkotykową, w tym przede wszystkim wprowadzaniem do obrotu na terenie woj. śląskiego i opolskiego znacznych ilości amfetaminy, marihuany czy mefedronu.

  Na podstawie zebranych informacji, pod koniec maja przeprowadzono działania, w których uczestniczyli policjanci z Zarządu w Opolu CBŚP, wspólnie z funkcjonariuszami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Opolu i policjantami CBŚP z Zarządu III oraz z Zarządów CBŚP: w Krakowie, Rzeszowie, Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławia, Katowic i Lublina, a także Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Policjantów CBŚP podczas akcji wsparł również przewodnik z psem służbowym przeszkolonym na wykrywanie narkotyków z opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Działania przeprowadzono na terenie województwa śląskiego i opolskiego. W ich efekcie zatrzymano 12 osób, u których policjanci znaleźli i zabezpieczyli m.in. maczetę, kij bejsbolowy, racę dymną oraz narkotyki, tj. amfetaminę, marihuanę i mefedron. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono ponad 40 tys. zł.

  Niektórzy z zatrzymanych są dobrze znani policjantom w związku z podejrzeniem popełniania przestępstw narkotykowych. Dodatkowo 3 z nich posiada czynny zakaz stadionowy.

  W Prokuraturze Okręgowej w Opolu podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. 9 osobom zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz 10 osobom wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, a 2 osoby będą odpowiadać za posiadanie narkotyków. Decyzją sądu 4 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych i 6 osób zostało objętych dozorem policyjnym.

  Zdjęcie (1/12)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-06-09 12:18:28 [46.134.94.*] id:1660686  
  liberty: Napisał postów [5328], status [Szycha] Reputacja
  Ćpają tylko przegrywy życiowe a potem napieprzaja się po meczach - normalny kibic tego nie robi a na mecz idzie z cała rodzina

  Nick:
  Treść:
  2023-06-05 19:11:04 [5.172.237.*] id:1660562  
  opolaninn: Napisał postów [2660], status [Szycha] Reputacja
  Każde dziecko wie ze Odra to To samo !

  Nick:
  Treść:
  2023-06-05 12:34:48 [79.187.170.*] id:1660559  
  fuksik: Napisał postów [959], status [stały bywalec] Reputacja
  Co to za kolorofon w 3:10 sekundzie nagrania?Oni kulę disco odpalili przy kuciu gangusa?

  Nick:
  Treść: