• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 3932
  • Dodano: 2023-06-02 / 14:22
  • Komentarzy: 0

  Samochód osobowy wypadł z drogi w Grodźcu

  Trzy zastępy straży pożarnej interweniowało w piątek rano na Drodze Krajowej nr 46 w miejscowości Grodziec. Doszło tam do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem samochodu osobowego.


  W piątek 2 czerwca około godziny 8.30 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Grodziec. Ze zgłoszenia na numer alarmowy wynikało, że kierujący samochodem osobowym z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i wpadł do przydrożnego rowu.

  Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej, w tym dwa zastępy z JRG 1 Opole oraz OSP Antoniów. Ponadto konieczne było wezwanie Zespołu Ratownictwa Medycznego z uwagi na złe samopoczucie kierowcy. Na czas działań służb ruch obywał się z utrudnieniami. Na tę chwilę nie wiadomo, co było przyczyną zdarzenia, okoliczności te ustala opolska policja.

  Przed nami ciepły weekend, który sprzyja wyjazdom. Policjanci przypominają o bezpieczeńśtwie.

  Żeby podróż była bezpieczna, warto stosować się do kilku zasad:

  - przed wyjazdem sprawdź: stan techniczny pojazdu (działanie świateł, sprawność układu hamulcowego i jezdnego), wyposażenie samochodu (trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę), w razie wyjazdu za granicę potrzebne dokumenty (prawo jazdy, ubezpieczenie OC oraz dowód rejestracyjny),

  - przed podróżą nie pij alkoholu,

  - bądź wypoczęty i wyspany,

  - w czasie jazdy korzystaj z pasów bezpieczeństwa, dzieci przewoź w fotelikach,

  - przestrzegaj ograniczeń prędkości, dostosuj ją do aktualnie panujących warunków atmosferycznych i drogowych, dobre warunki nie gwarantują bezpieczeństwa,

  - pamiętaj o zastosowaniu zasady "ograniczonego zaufania", szczególnie wobec pieszych i kierujących jednośladami - oni nie zawsze są widoczni na drogach.

  Zdjęcie (1/3)

  (Fot. OSP Antoniów)

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".