• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1575
  • Dodano: 2023-06-05 / 07:40
  • Komentarzy: 1

  Sezon kąpielowy rozpocznie się w pierwszy dzień wakacji

  (Fot. Dżacheć)

  Na dwóch opolskich kąpieliskach nawieziono świeży piasek, by plażowanie było jeszcze przyjemniejsze. Kąpielisko Malina czeka jeszcze drobna kosmetyka (oczyszczanie z moczarki), a basen letni już czeka na oficjalne otwarcie.

  Jak co roku bezpieczeństwa plażowiczów na trzech obiektach kąpielowych w Opolu będą pilnować ratownicy. Najwięcej z nich znajdzie się na letnim basenie Błękitna Fala, co jest oczywistością przy tłumnym uczestnictwie dzieci w kąpielach. W tym roku na basen oddelegowanych zostanie siedmiu ratowników. Pięciu będzie pilnować bezpieczeństwa na Kąpielisku Bolko, a trzech pojawi się na Malinie. Ratownicy na Bolko i Malinie będą obecni codziennie od godzinach od 10 do 19.

  Szykują się już plaże na dwóch naturalnych kąpieliskach w Opolu. Nawieziono już świeży piasek oraz przygotowywane są stanowiska pod gastronomię. Na kąpielisku Malina planowane jest jeszcze usuwanie moczarki, która uparcie i konsekwentnie rozwija się w miejscu wyznaczonym do kąpieli.

  Wejście na basen letni będzie nieco droższe niż w roku ubiegłym. Bilet normalny w tygodniu kosztuje od 11 do 14 zł, (w zależności od godziny wejścia), a w weekendy 18 zł. Wejściówka dla młodzieży szkolnej w tygodniu to koszt od 7 do 11 zł, a w weekendy 13 zł. W dalszym ciągu dzieci - posiadacze karty Opolska Rodzina mogą korzystać z obiektu za złotówkę.

  Obiekty będą strzeżone od 23 czerwca - to wtedy zaplanowano początek sezonu kąpielowego w Opolu. Ratownicy będą strzec bezpieczeństwa plażowiczów do końca wakacji.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-06-05 09:00:11 [188.123.205.*] id:1660554  
  ombre: Napisał postów [19984], status [VIP] Reputacja
  Sezon na topielców rozpocznie się wczesniej.

  Nick:
  Treść: