• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 14215
  • Dodano: 2023-05-31 / 18:44
  • Komentarzy: 0

  Potężny pożar hali pod Nysą. Obok znajdują się osiedla

  W związku z potężnym pożarem na terenie powiatu nyskiego, burmistrz Nysy zaapelował o nieopuszczanie domów i zamknięcie okien. Z ogniem, który pojawił się około 16.00 w hali magazynowej walczy ponad 30 zastępów straży.


  - Groźny pożar w Niwnicy. Strażacy z PSP i OSP dzielnie walczą z pożarem w jednej z firm w Niwnicy. Chmura dymu jest nad Nysą. Proszę o czasowe zamknięcie okien i unikanie wyjścia z domu lub innych pomieszczeń - pisze burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz.

  - O 16.14 do stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze hali, objęta ogniem jest hala firmy produkującej meble i półprodukty do ich wytwarzania. Płoną materiały do produkcji mebli. Na godzinę 17.00 z ogniem walczy 26 zastępów straży pożarnej - przekazał mł. kpt. mgr inż. Łukasz Nowak, rzecznik prasowy opolskiej komendy wojewódzkiej PSP.

  Obok miejsca pożaru znajdują się dwa tartaki i osiedle domów jednorodzinnych. Kłęby dymu w momencie kulminacyjnym były widoczne z odległości ponad 20 kilometrów. Trwa walka z pożarem. Na tę chwilę nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Płonie hala o wymiarach 25 na 70 na 8 metrów. Do akcji wezwano między innymi śmigłowiec Lasów Państwowych. Co do zagrożonych budynków, nie zapadła decyzja o ewakuacji ich mieszkańców.

  Film: Nysainfo:

        - Firma spłonęła niemal całkowicie, co najmniej 75 procent. Przepadły maszyny i urządzenia, ale dzięki Bogu nikt nie ucierpiał, bo kiedy zauważono pożar, było już po pracy. Właścicielka jest na miejscu, niestety ona straciła dorobek życia, a poza tym wiele osób straciło miejsce zatrudnienia - to jest dramat. Strażacy walczą przez cały czas na najwyższych obrotach, bo jest dym i ogień - mówi w rozmowie z Radiem Opole burmistrz Nysy.

  Zdjęcie (1/15)

  (Fot. Kordian Kolbiarz Burmistrz Nysy)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".