• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1473
  • Dodano: 2023-05-30 / 08:16
  • Komentarzy: 0

  Nieudany przewóz narkotyków na A4

  (Fot. KAS )

  Podczas rutynowej kontroli pojazdów na opolskim odcinku autostrady A4, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) znaleźli narkotyki w bagażach podróżnych. Za posiadanie nawet niewielkiej ilości środków odurzających grożą wysokie sankcje karne, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności.


  W weekend 19-21 maja, funkcjonariusze opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej prowadzili czynności kontrolne na opolskim odcinku autostrady A4. Pies służbowy Hunter wyczuł zapach narkotyków u czterech pasażerów, którzy podróżowali samochodami zatrzymanymi do kontroli. Podczas przeszukania mundurowi znaleźli marihuanę, tabletki ecstasy i kokainę.

  Za próbę wwiezienia narkotyków do Polski, Prokurator Rejonowy w Brzegu zaproponował sprawcom karę grzywny w wys. od 800 zł do 2,8 tys. zł oraz nakazał wpłacić kwotę od 1 tys. zł do 2 tys. zł na rzecz Funduszu Sprawiedliwości.

  Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi regularne kontrole pod kątem posiadania narkotyków i wwożenia zabronionych substancji do Polski. Informacje o osobach ukaranych za posiadanie narkotyków są przechowywane w Krajowym Rejestrze Karnym.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".