• Dodano: 2023-05-29 / 12:17
    • Komentarzy: 1

Odra Opole utrzymuje się w Fortuna 1-ej Lidze!

Stało się tak po remisie z Chojniczanką Chojnice

W połowie sezonu wydawało się to niemożliwe. Odra Opole w przedostatniej kolejce sezonu zapewnia sobie utrzymanie na drugim poziomie rozgrywkowym, po remisie z Chojniczanką Chojnice.

Opolanie od początku zagrali odważnie. Stwarzali sobie sporo sytuacji, a najlepszą okazję miał Makuszewski, jednak obronił bramkarz rywali. Mecz zwolnił, aż do 33 minuty. W głównych rolach ponownie były reprezentant Polski i Borja Galan, który główką pokonał golkipera rywali. Szybko opolanie próbowali podwyższyć prowadzenie, lecz szansy do tego nie wykorzystał między innymi Bartosza Guzdek. Do przerwy 1:0.

W drugiej połowie ponownie aktywny był Galan, jednak obie strony długo nie potrafiły stworzyć sobie sytuacji bramkowych. W 80 minucie gorąco zrobiło się pod bramką Odry ale świetną interwencją popisał się Artur Haluch. Bezradny był jednak po strzale Kamila Mazka, który płaskim strzałem doprowadził do wyrównania. Chojniczanka jeszcze szukała okazji do poprawy wyniku, lecz to jej się nie udało i trener Adam Nocoń wraz z zawodnikami mógł się cieszyć z utrzymania po końcowym gwizdku.