• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 860
  • Dodano: 2023-06-05 / 11:20
  • Komentarzy: 0

  Dzień Sportu w PSP 29: Aktywność, rywalizacja i zdrowie

  Dnia 11 czerwca br. o godzinie 10:00 na terenach rekreacyjnych przy PSP 29, odbędzie się Dzień Sportu, organizowany we współpracy z Wydziałem Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. Bieg "RUNda 29" to doskonała okazja dla uczniów, ich rodzin oraz lokalnej społeczności do wspólnego spędzenia czasu na aktywności fizycznej i sportowych emocjach.

  Rozpoczęcie imprezy zaplanowane jest na godzinę 9:00, kiedy zostanie otwarte Biuro Zawodów, gdzie uczestnicy będą mogli odebrać swoje pakietu startowe. Pierwszym punktem programu będzie bieg rodzinny na dystansie 1 km, w którym uczestniczyć będą uczniowie wraz z rodzicami z klas 1-3i i start w nim jest bezpłatny. To doskonała okazja do wspólnego rywalizowania i budowania więzi rodzinnych na sportowym polu.

  O godzinie 10:30 odbędzie się bieg sztafetowy na dystansie 2,5 km, w którym udział wezmą uczniowie klas 4-8. Drużyny będą składać się z pięciu zawodników, którzy będą pokonywać kolejne odcinki o różnych długościach, tj. 300 m, 400 m, 500 m, 600 m i 700 m. To nie tylko okazja do sportowej rywalizacji, ale również doskonała zabawa i integracja zespołowa.

  W głównym biegu, który rozpocznie się o godzinie 11:00, pełnoletni uczestnicy zmierzą się na dystansie 5 km. Osoby zainteresowane udziałem w biegu głównym proszone są o zapisy na stronie www.zmierzymyczas.pl. To doskonała okazja dla amatorów biegania i sportowych wyzwań, aby sprawdzić swoje umiejętności oraz przeżyć sportowe emocje. Koszt zapisu to 40 zł.W pakiecie koszulka, medal pamiątkowy, numer z chipem.

  Po zakończeniu rywalizacji, o godzinie 12:00, odbędzie się uroczyste wręczenie nagród, pucharów i dyplomów dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach. To moment, w którym ci, którzy wykazali się największą determinacją i osiągnęli najlepsze rezultaty, zostaną uhonorowani za swoje osiągnięcia.

  Po oficjalnym zakończeniu ceremonii wręczenia nagród, o godzinie 12:15, wszyscy chętni będą mieli możliwość wzięcia udziału w marszu Nordic Walking z instruktorem. To doskonała okazja, aby aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu i jednocześnie zadbać o zdrowie i kondycję fizyczną.

  Podczas Dnia Sportu nie zabraknie również atrakcji towarzyszących. Na uczestników oraz wszystkich obecnych czekać będzie festyn rodzinny, podczas którego będzie można skorzystać z różnych atrakcji. Będzie można uczestniczyć w pokazach medycznych i trenerskich przygotowanych przez Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. Ochotnicza Straż Pożarna z kolei przeprowadzi pokazy gaśnicze oraz zaprezentuje podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

  Dzień Sportu w Publicznej Szkole Podstawowej nr 29 im. Armii Krajowej w Opolu to wyjątkowe wydarzenie, które integruje społeczność szkolną i lokalną poprzez sportową rywalizację, radość ze wspólnego wysiłku i promocję zdrowego trybu życia. Zapraszamy uczniów, rodziny oraz wszystkich miłośników sportu do udziału w tej pełnej emocji i aktywności imprezie.
  Patronat 24opole
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".