• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 4255
  • Dodano: 2023-05-26 / 09:14
  • Komentarzy: 3

  Na zawodach rywalizują, ale w szczytnym celu stają razem - dla "Niedużego" Wojtka

  (Fot. Dżacheć)

  Z inicjatywy Klubu Biegowego Odra Opole zaproszono na specjalny, charytatywny trening wielkiego bohatera, lecz bardzo niskiego wzrostu. Wojciech Feliks, który czeka na pilną operację wziął udział w treningu biegowym.


  W czwartek na Stadionie Lekkoatletycznym można było zobaczyć wiele obrazków, jednak ten codzienny - czyli bieganie w koło bieżni przysłoniła piękna pomocowa akcja. Na pomysł zorganizowania treningu wpadł Klub Biegowy Odra Opole, który ma na swoim koncie wiele podobnych inicjatyw. Co więcej - na trening zaproszono samego bohatera wielkiej zbiórki i jego przyjaciół. Biegacze dołożyli się do zbiórki na pilną operację chłopca.

  Mama Wojtka, Patrycja Feliks porusza niebo i ziemię, by ratować zdrowie syna. Działa samodzielnie, ponieważ sama wychowuje Wojtka. - W przyszłym tygodniu Wojtek skończy 8 lat, a ma tylko 86 cm wzrostu. Ma skrócone kończyny górne i dolne, obustronny niedosłuch. Urodził się z rozszczepem podniebienia. Dzisiejszy problem to jego nóżki, które układają się w "X", a to wywołuje u Wojtusia duży ból. Termin operacji mamy ustalony na 8 sierpnia i do tego czasu musimy uzbierać tę gigantyczną kwotę. Na szczęście dużo osób dowiaduje się o Wojtusiu i stara się pomóc. W najbliższym czasie planujemy kilka festynów, wszystkie na rzecz Wojtka - mówi Patrycja Feliks.

  Wojtuś doskonale zdaje sobie sprawę ze swojego stanu. Na co dzień jednak sprawia wrażenie bardzo pogodnego i uśmiechniętego chłopca, który łapie życie pełnymi garściami. - Marzę, żeby moje nóżki były proste. Trzeba mieć operację i przygotowuję się na nią. Chodzę do szkoły i jest tam fajnie. Cieszę się, że jestem na treningu, będę biegał w wózku - mówi Wojtek Feliks.

  Koledzy Wojtka z klasy potwierdzają, że lubią czuć się pomocni. - Chodzę z nim do szkoły, a znam go już od przedszkola. Podaję mu książki, pomagam i...takie tam - opowiada Kuba Jagiela z Klubu Biegowego Odra Opole.

  - To bardzo dużo pieniędzy, które trzeba uzbierać. Jako Klub Biegowy Odra Opole zawsze włączamy się do tego typu akcji i staramy się jak najwięcej pomóc. W Opolu mamy wiele grup biegowych, na zawodach rywalizujemy ze sobą, ale jak jest potrzebna pomoc to wszyscy stajemy razem, jednoczymy się i pomagamy. Wojtek, jak na niego patrzę daje z siebie 120 procent, robi wszystko by nie odstawać od swoich rówieśników. Mamy nadzieję, że operacja dojdzie do skutku, a wtedy będzie dużo lepiej - mówi Rafał Jagiela z Klubu Biegowego Odra Opole.

  Czwartkowa akcja dała dodatkowe 2300 zł na konto Wojtusia.  Przed nami jeszcze więcej akcji dla Wojtusia z Opola. W niedzielę 4 czerwca znów coś dla biegaczy. Na bieżni szkolnej PSP 16 będzie można sprawdzić się w teście Coopera. Symboliczna wpłata 10zł pójdzie na konto Wojtka. Zapisać się można podczas szkolnego festynu w PSP 16 w Opolu.

  Można również wziąć udział w Biegu dla Wojtusia. 4 czerwca w ZSP nr 2 w Opolu przy ulicy Zofii Nałkowskiej 16. Start o godzinie 14.15(festyn w tej szkole rozpoczyna się o godzinie 14.00) - opłata - "dycha" dla Wojtusia.

  Jeśli ktoś jeszcze chce wspomóc chłopca, wpisując hasztag #nieduzywojtek znajdzie wiele informacji na jego temat. Wpłacać można na siepomaga Wojciech Felks, lub na Fundację Zdążyć z Pomocą z dopiskiem 28246 Feliks Wojciech.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-05-26 11:06:24 [80.49.169.*] id:1660321  
  [moderacja]: Napisał postów [2660], status [Szycha] Reputacja
  [moderacja]
  [-5]

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2023-05-26 22:48:32 [95.41.182.*] id:1660344  
  Dragos1989: Napisał postów [276], status [starszy wyjadacz] Reputacja
  ważne, że pomagają wyglad nie ma nic do rzeczy
  2023-05-26 11:56:55 [91.236.172.*] id:1660322  
  Maksymilian077: Napisał postów [459], status [maniak] Reputacja
  Super inicjatywa!

  Nick:
  Treść: