• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2682
  • Dodano: 2023-05-24 / 20:10
  • Komentarzy: 0

  Ministerstwo Sportu przyznało dotację na 4 sale gimnastyczne w Opolu

  (Fot. FB/Arkadiusz Wiśniewski)

  Przy polskich szkołach powstanie 360 hal sportowych. Cztery z nich zostaną wybudowane w Opolu.


  W ramach pierwszego naboru do Programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk podjął decyzję o dofinansowaniu budowy 360 hal kwotą ponad 730 mln zł. Z programu skorzystają cztery opolskie placówki oświaty - powstaną tam sale gimnastyczne o lekkiej konstrukcji.

  Dofinansowanie w kwocie 7,7 mln złotych zostanie przeznaczone na sale gimnastyczne przy szkołach:

  - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2.
  - LO nr. IX
  - PSP nr. 26
  - ZSZ im. Staszica

  - Ta kwota z wkładem miasta na poziomie ok. 30 proc, pozwoli zrealizować te ważne dla uczniów inwestycje - skomentował na swoim Facebooku Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola.

  Dokładny budżet projektu jakim Ministerstwo Sportu i Turystyki wesprze budowę 360 przyszkolnych hal sportowych w ramach pierwszego naboru wyniesie 730 154 942 zł! Budowa pierwszych hal przewidziana jest do realizacji jeszcze w 2023 r.

  - Sukces pierwszego naboru to niewątpliwie efekt starannie przeprowadzonego pilotażu, który pozwolił nam dostosować docelowy Program do oczekiwań samorządowców. Cieszę się, że jeszcze w tym roku przy szkołach na terenie całego kraju powstanie pierwszych kilkadziesiąt zadaszonych, pełnowymiarowych hal sportowych. Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie Programem już dzisiaj chcę zapowiedzieć kolejna turę naboru, w ramach którego wnioski na realizację będzie można składać od 1 do 30 czerwca br. Tym samym chcę podtrzymać deklarację naszej determinacji w realizacji Programu Olimpia, dopóty, dopóki każda polska gmina nie wybuduje w pełni funkcjonalnej hali sportowej przy każdej polskiej szkole - mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

  Kolejny nabór już w czerwcu 2023r. Wnioski na realizację przyszkolnych hal z Programu Olimpia będzie można składać od 1 do 30 czerwca 2023 r. Nabór odbędzie się na identycznych zasadach jak pierwsza tura.
  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".