• Wyświetleń: 1287
    • Dodano: 2023-05-20 / 21:16

Odra bez gola w Gliwicach

Opolanie przegrali z Ruchem Chorzów 0:3

Dobra gra, ale nie przyniosła owoców. Odra Opole przegrała w Gliwicach z walczącym o awans do PKO BP Ekstraklasy Ruchem Chorzów 0:3.

Opolanie na pewno mogli jechać na Górny Śląsk z optymizmem. Po wygranej 2:0 ze Stalą Rzeszów, Opolanie mieli nadzieję na urwanie punktów zespołowi z Chorzowa. I faktycznie w pierwszej połowie to Odra wyglądała lepiej. Kreowała sobie sytuację, mądrze się broniła, ale sama wpakowała sobie piłkę do siatki. W 40 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola samobójczego strzelił Jakub Szrek. Do przerwy Odra przegrywała 0:1.

Kwadrans po zmianie stron było już 2:0 dla Ruchu. Bramkę zdobył Sikora. Mimo kilku prób, Odra nie potrafiła znaleźć sposobu na pokonanie Jakuba Bieleckiego. Bramkarz Chorzowian znokautował później Tomasa Mikinica, który w konsekwencji zwichnął dwa zęby i złamał dwie kości twarzoczaszki. W 83 minucie błąd popełnili defensorzy Odry i Daniel Szczepan ustalił wynik na 3:0.